Перейти до основного змісту
Причетний до переслідування українців в Криму: в Україні окупаційного суддю засудили до 13 років позбавлення волі

Причетний до переслідування українців в Криму: в Україні окупаційного суддю засудили до 13 років позбавлення волі

Подільський районний суд Києва виніс заочний вирок екссудді Київського райсуду Сімферополя, який після початку окупації Криму Росією на посаді "судді" у незаконно створених РФ судових органах переслідував громадян України з політичних мотивів.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань (ЦЖР) з посиланням на вирок.

Зазначається, що після окупації Криму РФ, засуджений залишився працювати у незаконно створеному росіянами "Киевском районном суде Симферополя", а з березня 2019 і по нинішній час є "заступником голови Центрального районного суду Сімферополя". У ЦЖР стверджують, що у 2018 році "суддя" відправив до СІЗО українського військового моряка Богдана Небилицю. У лютому 2017 року засуджений визнав винним кримчанина Марлена Мустафаєва в адмінпорушенні, передбаченого ст.20.3 КоАП РФДемонстрація символіки екстремістської організації за розміщення публікації в інтернеті, де була наявна символіка "Хізб-ут-Тахрір". "Суддя" призначив Мустафаєву адміністративний арешт терміном на 11 діб.

17 листопада 2016 року засуджений на закритому засіданні ухвалив рішення про призначення Олексію Стогнію запобіжного заходу у формі утримання під вартою терміном на 2 місяці.

Крім цього, суддя-зрадник у 2015 році в Криму на чотири роки та два місяці тюремного ув’язнення засудив кримського євромайданівця Олександра Костенка. Також він виносив вироки за ухилення кримчан від призову в окупаційну армію, брав під варту Ахтема Чийгоза, фігурантів "справи Веджіє Кашка".

Окупаційного суддю визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України та призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду — судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок