Окупаційний Верховний суд Криму задовольнив скаргу щодо рішення "Кіровського райсуду" в оскарженні штрафу кримській татарці Еміне Зекеряєвої. Її оштрафували за "неінформування про злочин" на 50 тисяч рублів (≈ 23 тис. грн).
Про це громадській організації "Кримська солідарність" повідомив адвокат Еміль Курбедінов.
"Верховний суд Республіки Крим погодився з доводами сторони захисту, підтвердивши, що ми правильно обчислили термін оскарження. Та скасував рішення суду першої інстанції й зобов’язав Кіровський суд прийняти скаргу", – наголосив він.
Окремо адвокат додав, що згодом стороні захисту повідомлять, коли буде проводитися розгляд апеляції вироку.
Що відомо про Еміне Зекеряєву
У Еміне Зекеряєвої двоє неповнолітніх дітей дошкільного віку.
7 серпня 2023 року окупанти прийшли з обшуком до її сім'ї. У цей час дівчина була в гостях у батьків. Співробітники ФСБ забрали її додому, щоб почати обшук. Згодом кримську татарку сповістили, що вона є свідком у кримінальній справі громадянки України, яка нібито виїхала до Сирії. Після обшуку слідчі намагалися розблокувати телефон Зекеряєвої. Вона просила адвоката, але окупанти не дозволили зателефонувати йому.
Також після обшуку її та чоловіка відвезли до будівлі ФСБ у Сімферополі.
У вересні їй знову зателефонував невідомий та сказав, що був на обшуку у неї вдома. Чоловік вимагав, щоб Зекеряєва прийшла до окупаційного Слідкому в Джанкої для слідчих дій. Кримська татарка попросила надіслати їй повістку. За словами Курбедінова, анонім погрожував, що приїде і силоміць відвезе її до "Слідкому". За цим фактом адвокат надіслав запит до ФСБ, але йому відповіли, що "порушень не виявлено".
У січні 2022 року співробітники окупаційної поліції у Сімферополі склали на її чоловіка Асана Зекеряєва протокол за присутність біля будівлі "суду". Він відбув у спецприймальнику 14 діб адміністративного арешту. Справи щодо "неінформування" також порушували проти чотирьох кримських татар: Рідвана Умерова, Айдера Кадирова, Айдера Аблякімова та Енвера Топчі.
У листопаді 2023 року на Зекеряєву порушили кримінальну справу за статтею 205.6 КК РФ ("Неповідомлення про злочин"). Слідство заявило, що 2016 року вона спілкувалася у забороненій в Україні російській соцмережі "ВКонтакте" з українкою, яка перебуває на території Сирійської Арабської Республіки, і "не повідомила про це листування російських спецслужб і правоохоронних органів".
Співрозмовниця кримської татарки за версією слідства нібито входила до збройного формування, яке має цілі, що "суперечать інтересам Росії".
Адвокат Еміль Курбедінов у коментарі "Кримській солідарності" заявляв, що кримінальна справа проти Зекеряєвої має на меті формування практики доносів громадянами. За його словами, це черговий факт "утисків і залякування кримських татар".
Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook