Нагороду українсько-кримськотатарського проєкту "Кримський Інжир/Qırım İnciri" у номінації "Слова свободи" отримала Муміне Салієва. Вона дружина політв'язня Сейрана Салієва, якого окупанти засудили на 15 років ув'язнення. Жінка вже декілька років займається правозахисною діяльністю.
Про це повідомляє Суспільне Крим у YouTube.
Салієва не змогла бути особисто присутня на церемонії нагородження "Кримського інжиру".
Муміне Салієва мати чотирьох дітей, має старшого сина та троє доньок. З 2017-го року Муміне виховує дітей самотужки, адже її чоловіка — Сейрана Салієва заарештували окупанти. Жінка впевнена, що причиною стала його громадянська позиція.
Салієва вже декілька років займається правозахисною діяльністю — допомагає родинам інших політв’язнів.
"Після арешту Сейрана 2017 року, за підтримки інтелігентного прошарку кримськотатарської громадськості, я ініціювала проєкт дітей ув'язнених "Кримське дитинство", що охоплює три напрямки: психологічний, реабілітаційний, медичний та інтелектуальний. На сьогодні ми опікуємося 254 неповнолітніми дітьми, з яких 14 народилися після арешту батьків", — розповіла кримська татарка у ексклюзивному коментарі для Суспільне Крим.
Засуджений кримський татарин Сейран Салієв — філолог турецької та кримськотатарської мови, до арешту — екскурсовод, громадянський журналіст "Кримської солідарност". Спочатку він отримав 16-річний термін ув'язнення, але згодом одне з обвинувачень окупанти зняли, тим самим зменшивши термін тримання під вартою до 15 років.
Нагадаємо, що нещодавно до будинку активістки кримськотатарського руху і матері політв'язня Сейрана Салієва — Зодіє Салієвої у Бахчисараї окупованого Криму 29 серпня прибули співробітники ФСБ. Вони планували провести обшук за постановою "суду". У неї вилучили мобільний телефон та вивезли до Сімферополя.
Що відомо про другу Бахчисарайську групу "справи Хізб ут-Тахрір"
11 жовтня 2017 року в окупованому Бахчисараї ФСБ РФ затримали шістьох кримських татар: Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекірьяєва і Ернеса Аметова.
Через рік, 21 травня 2018 року, окупанти затримали в своїх будинках і заарештували Едема Смаїлова та Сервера Мустафаєва.
Їх підозрювали у причетності до діяльності ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в Росії, але вільно діє в Україні та більшості країн світу.
Всі затримані були заарештовані рішенням окупаційного Київського районного суду і перебували у слідчому ізоляторі близько трьох років.
16 вересня 2020 року у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону оголосили вирок по цій справі. Її фігурантів засудили до 13-19 років позбавлення волі.
14 березня 2022 року Апеляційний військовий суд у місті Власіха практично в повному обсязі відмовив захисту в задоволенні скарг і залишив терміни ув'язнення фігурантам майже без змін. Сейрану Салієву суд зменшив вирок на рік — до 15 років колонії, а Ернесу Аметову скасував виправдувальний вирок.
Європейський парламент у своїй резолюції закликав РФ звільнити всіх українських політв'язнів, включно з фігурантами другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір".
Правозахисний центр "Меморіал" визнав їх політичними в'язнями і закликав Росію негайно звільнити їх.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook