Вулицю Костянтина Заслонова у Дарницькому районі Києва перейменували на вулицю Геннадія Афанасьєва в пам’ять про кримчанина, правозахисника, колишнього політв'язня та воїна, який віддав своє життя за свободу та незалежність України.
Про це повідомляє Представництво президента в АР Крим та м. Севастополь у Telegram.
Вулиця, яка тепер названа на честь кримського правозахисника, розташована поруч з кримськими топонімами — вул. Сімферопольська, вул. Севастопольська, вул. Ялтинська, вул. Ісмаїла Гаспринського, сквер ім. Павла Горянського. Крім того, поруч знаходяться вулиці на честь загиблих воїнів Юрія Литвинського та Дениса Антіпова, а також героя Небесної сотні Юрія Пасхаліна.
У відомстві нагадали, що за відданість та вірність ідеям свободи України кримчанин був засуджений до 7 років. Він провів 767 днів у російському полоні, де зазнав жорстоких катувань та тортур. Після звільнення правозахисник продовжив боротьбу за права українців і активно виступав на міжнародних майданчиках, де свідчив про злочини Росії. У 2022 році він доєднався до Сил оборони України. Афанасьєв загинув у грудні 2022 року під час боїв на сході України.
"Перейменування вулиці на честь Геннадія Афанасьєва — це не лише жест вшанування пам'яті про мужню людину, яка боролась за Україну, але й символ національного спротиву та незламності кримчан перед обличчям російської агресії", — підкреслили у Представництві.
Нагадаємо, що раніше на честь Афанасьєва перейменували вулицю в Одесі.
Що відомо про Геннадія Афанасьєва
Геннадій Афанасьєв був активістом громадського опору російської окупації Криму. У 2014 році став політв’язнем Кремля, провівши в увʼязнені 767 днів.
Отримавши свободу внаслідок обміну у 2016 році, став одним з лідерів руху за звільнення українських політичних бранців: брав участь у міжнародних зустрічах, ініціював публічні заходи, виставки, благодійні вечори, на громадських засадах обіймав посаду спецпредставника МЗС України з питань звільнення полонених. Свій досвід перебування у в’язницях описав у книзі "Піднятися після падіння", що перекладена багатьма мовами.
Геннадій самостійно започаткував та викладав безплатні IT-курси для ветеранів АТО та їхніх родин, щоб допомогти соціалізуватися після війни та здобути високооплачувану професію. 24 лютого 2022 року став добровольцем. Захищав Україну в Київській, Харківській, Луганській областях у складі 130-го батальйону ТрО 241-ої бригади. Серед побратимів Геннадій отримав позивний "Тор" на честь скандинавського бога грому та блискавки.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook