Перейти до основного змісту
Понад чотири тисячі вступників з ТОТ виявили бажання вступити до українських ВНЗ — Міносвіти

Понад чотири тисячі вступників з ТОТ виявили бажання вступити до українських ВНЗ — Міносвіти

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький повідомив, що до українських вишів у 2024 році вступило чотири тисячі абітурієнтів з тимчасово окупованих територій України.

Про це він повідомив на брифінгу за результатами вступної кампанії.

"Це насправді дуже важлива цифра, тому що це чотири тисячі дітей, які виявили бажання, в умовах перебування в окупації, навчатися в українських закладах вищої освіти. Беручи до уваги, який тиск на них там іде за те, щоб вступати в російські заклади, кожен з цих дітей — це величезний скарб. Ми маємо дорожити, і ми маємо притягувати до себе через конкурентоспроможну систему вищої освіти, більше і більше наших громадян, які зараз об'єдналися в різних ситуаціях у цьому світу", — наголосив заступник міністра.

Крім того, державний експерт директорату фахової передвищої, вищої освіти Віталій Носок повідомив, що фахівці актуалізують нормативну базу та аналізують проблеми вступників з ТОТТимчасово окуповані території.

"Ми співпрацюємо з громадським сектором. Ми аналізуємо ті перешкоди, які виникли. На майбутній рік ми намагаємося їх усунути, паралельно ми проводимо інформаційну кампанію", — зазначив Носок.

Він нагадав, що у 2023 році депутати проголосували за закон про можливість визнання результатів навчання здобутих на тимчасово окупованих територіях.

"І це можливість для тих наших дітей, які не змогли виїхати, не змогли приєднатися до цієї процедури, змушені були завершити здобуття освіти там, на тій території. Вони зможуть за більш спрощеною процедурою прийти визнання результатів тих навчань", — додав він.

Раніше керівниця напрямку національної адвокації ГО "Центр громадянської просвіти "Альменда" у коментарі Суспільне Крим наголосила на основних проблемах, з якими зіштовхуються абітурінєти з тимчасово окупованих територій.

"Для того, щоб вступити, треба виїхати з тимчасово окупованої території. Попри те, що можна вступати й складати вступне випробування дистанційно, а також подавати документи дистанційно. Але після зарахування треба виїхати й надати паперові документи. Хоча Міносвіти каже, що не обов'язково виїжджати, щоб надати паперові документи. У мене питання, яким чином з окупованого Криму можна надати документи? Новою поштою? Кинути в пляшку та кинути в Чорне море і далі вони десь біля Одеси спіймають ті документи? Я не знаю", — зазначила Потапова.

Також абітурієнти зіштовхуються з фінансовими проблемами, зокрема необхідно знайти необхідну суму на дорогу, на перший час на життя та іноді на оренду житла. Після початку повномасштабного вторгнення виїзд з ТОТ став майже неможливим через відсутність пунктів пропуску, єдиний варіант для вступників з окупованих територій — виїжджати через треті країни.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок