Україна засудила гендиректора окупаційного медіахолдингу "Телерадіокомпанія Крим" до 12 років ув'язнення

Україна засудила гендиректора окупаційного медіахолдингу "Телерадіокомпанія Крим" до 12 років ув'язнення

Гендиректора окупаційного медіахолдингу "Телерадіокомпанія Крим" засудили до 12 років ув'язнення із конфіскацією майна за чотирма статтями Кримінального кодексу України, у тому числі за колабораціонізм. Після окупації півострова він також працював головним редактором телеканалу "Перший Кримський" та "заступником міністра інформації і зв’язку" Криму.

Про це повідомила прокуратура АР Крим та м. Севастополя на своєму каналі у Telegram.

Чоловіка засудили за такими статтями:

  • колабораційна діяльність — ч. 6 ст. 111-1 КК України;
  • посягання на територіальну цілісність і недоторканність України — ч. 1 ст. 110 КК України;
  • виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників — ч. 3 ст. 436-2 КК України;
  • вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади — ч. 3 ст. 109 КК України.

"У квітні 2020 року засуджений добровільно обійняв посаду генерального директора окупаційної "АНО "Телерадіокомпанія Крим", до якої входить 16 проросійських медіа, наприклад, найбільші "кремлівські рупори" тимчасово окупованого півострова "Перший кримський" та "Крим 24", — йдеться у повідомленні.

На своїй посаді він бере активну участь у проведенні політичних та інформаційних заходів, що мають на меті підтримку російської збройної агресії проти України, здійснює пропагандистську діяльність, а також просуває російські наративи, впливаючи на свідомість жителів тимчасово окупованих територій.

Також у прокуратурі автономії додали, що "гендиректор" на своїй сторінці у соцмережах публікує матеріали, які містять заклики до насильницької зміни встановленого в Україні конституційного ладу та зміни меж її держкордону.

"Судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що висловлювання засудженого містять виправдовування та заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинення дій та поширення ідей, спрямованих на зміну меж території та державного кордону, а також спрямовані на підтримку рішень та дій держави-агресора", — зазначили у відомстві.

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок