Кримчанам треба розуміти, що вони живуть в умовах війни: Ташева та Селезньов про вибухи в Севастополі

Кримчанам треба розуміти, що вони живуть в умовах війни: Ташева та Селезньов про вибухи в Севастополі

Ексклюзивно

23 червня в окупованому Севастополі пролунали вибухи. Місцеві не були попереджені сигналом повітряної тривоги про ракетну небезпеку. До того ж окупанти розмістили військовий об'єкт в районі пляжів Учкуївка та Любимівка, де відпочиває цивільне населення.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про роботу російського ППО та наслідки відсутності оповіщення цивільного населення під час ракетної атаки розповіли Суспільне Крим військовий експерт Владислав Селезньов та постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева.

Владислав Селезньов зазначив, що, судячи з відео, яке шириться в мережі, атака була здійснена ракетою типу ATACMS із касетною бойовою частиною. Він заявив, що цей тип ракет є ефективним для знищення неброньованих об'єктів, а також додав, що ракети, скоріш за все, прямували у бік систем ППО окупантів. Експерт акцентував на тому, що в день атаки з'явилася інформація, що російський комплекс радіолокаційного спостереження "Небо-М", який розташований на північній стороні Севастополя, зазнав ураження.

"Тобто деякі ракети долетіли і виконали свою місію. Одна з ракет, що отримала пошкодження, скоріш за все, шляхом фізичної протидії комплексу ЗРК "ТОР М2", не долетіла до цілі. Внаслідок пошкодження і руйнувань вона спричинила каліцтва серед населення. Якби російська ППО не заважала українським ракетам, вони б поцілили туди, куди їх спрямовували", — зазначив він.

Владислав Селезньов нагадав, що російським громадянам не місце на території українського Криму.

"Вони мали б змогу убезпечити себе від впливу українських ракет, якби не порушували українське законодавство і не приїжджали в тимчасово окупований Крим", — додав експерт.

Він також заявив, що окупанти намагаються представити Крим як цілком безпечний регіон, де не відбуваються бойові дії, який не є ані фронтовим, ані прифронтовим регіоном.

"Тож очевидно, що за таких умов система цивільної оборони у рамках оповіщення цивільного населення не працює. Адже ракети, які прямували у бік Севастополя, від початку були зафіксовані у північно-західних районах Криму. Тобто у росіян був час увімкнути гучномовці, сирени, щоби заздалегідь попередити цивільне населення, яке було на пляжі неподалік від військового об'єкту. Це не було зроблено, бо російським гауляйтерам дуже зручно казати про те, що Крим — це "Росія", цілком безпечний регіон, але ж це не так. Війна триває. І є чітке твердження — цивільному населенню у місцях ведення бойових дій нічого робити", — наголосив Владислав Селезньов.

Він пояснив, що системи ППО окупантів у Севастополі складають багаторівневу оборону, тому російські військові розміщують їх там, де є військова доцільність та раціональність, але вони не зважають на те, що ці об'єкти можуть межувати з цивільними об'єктами та місцями скупчення людей.

Владислав Селезньов зазначив, що для армії РФ є важливішим забезпечення функціонування систем ППО, бо для них Крим і Севастополь є суцільною військовою базою.

Військовий експерт зазначив, що те що сталося на пляжі в Севастополі, це наслідок роботи ППО окупантів.

"Для прикриття цієї бази з повітря у самому Севастополі та навколо нього розгорнута розгалужена мережа протиповітряної та протиракетної оборони. Те, що сталося вчора на пляжі в Учкуївці — це наслідок бойової роботи окремих елементів системи ППО (окупантів — ред.)", — пояснив Селезньов.

Раніше ми вказували, що цю цитату сказала Таміла Ташева. Просимо вибачення за помилку, ред.

Таміла Ташева, постійна представниця президента України в АРК, заявила, що окупаційна влада не хоче думати про життя кримчан, а півострів потрібен їй в як військова база.

"Розміщення військових баз серед цивільної інфраструктури — це все лягає на відповідальність окупаційної влади", — зазначила вона.

Таміла Ташева наголосила на тому, що Україна не здійснює обстрілів цивільної інфраструктури, тому кримчанам необхідно знаходитись якомога далі від військових об’єктів.

"Якщо ви живете в місті, де розташований військовий обʼєкт, по можливості, намагайтеся забезпечити свою безпеку й переїхати туди, де їх немає. Маєте розуміти, що це війна і ви живете в умовах війни, тому не треба розраховувати лише на окупаційну владу, бо їм на життя людей наплювати. Вони будуть робити усе можливе, щоб навпаки показати в поганому світлі Україну, а свої огріхи переписувати на Україну", — заявила постійна представниця президента України в АРК.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook

На початок