Окупанти планують залучити майже 200 тисяч дітей до дитячих таборів Криму для мілітаризації молоді — "Альменда"

Окупанти планують залучити майже 200 тисяч дітей до дитячих таборів Криму для мілітаризації молоді — "Альменда"

Дитячий табір "Артек"
Дитячий табір "Артек". Telegram/директор табору "Артек" Костянтин Федоренко

Цього літа окупанти планують залучити до дитячих таборів Криму 190 тисяч дітей. Там для молоді проводять активну пропаганду війни, русифікацію і намагаються стерти українську ідентичність. Також дітей залучають у табори на тимчасово окупованих територіях України (ТОТ).

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це розповіла документаторка громадської організації "Альменда" для QIRIM.News 19 червня.

Вона повідомила, що зі 190 тисяч дітей, 48 тисяч планують привезти на півострів з інших тимчасово окупованих українських територій та з території РФ. Окупанти виділили базу 53 дитячих таборів у Криму, а бюджет цієї кампанії — 1,5 мільярда рублів (приблизно 450 млн грн).

Також дітей залучають у табори на ТОТ, уточнила експертка. Зокрема, 2024 року відкрили філію дитячого табору "Артек" в окупованому Бердянську Запорізької області під назвою "Красная гвоздіка". Серед великих таборів у Криму є захоплені під час окупації 2014 року "Алиє паруса", "Солнечная Тавріка" та "Планєта дєтства".

За її словами, у більшості цих дитячих центрів вже проводять тематичні зміни "військово-патріотичної" спрямованості з різними назвами та однаковим принципом. Більша частина таких змін організована за сприяння мілітаристської організації "Юнармія", що під санкціями України, ЄС, США.

Крім того, документаторка "Альменди" розповіла, що у "військово-патріотичні" зміни залучають ЗС РФ та Чорноморський флот Росії. Військові, зокрема, учасники війни проти України, приходять на тематичні зустрічі з дітьми. Молодь також активно залучають до пропагандистських заходів у тому числі присвячених окупації Криму.

"Тобто, дітей з окупованих південних областей України вивозять на територію окупованого Криму і розповідають про велич, героїзм військовослужбовців, що воюють проти України. Це можуть, наприклад бути такі зміни: "Школа юних командіров", "Школа будущіх командіров", — пояснила вона.

У свою чергу, у Криму створили військовий центр "Воїн". На базі таборів центр проводить свої зміни "Время гєроєв". Діти під час таких змін ходять у військовій формі, їх вчать основам початкової військової підготовки, управлінню й розробки безпілотників, зранку підіймають прапор РФ і виконують гімн. Документаторка додала, що вся тематика є русифікацією і нав’язуванням українським дітям їхньої приналежності до Росії.

"Це не відпочинок, а цілеспрямована кампанія русифікації та мілітаризації українських дітей. І коли ми здійснюємо моніторинг соціальних мереж, то після проходження таких військово-патріотичних змін багато дітей кажуть, що вони вирішили пов’язати своє майбутнє з військовою професією. Тобто, це є прямим свідченням цілеспрямованого впливу і дій РФ для мілітаризації українських дітей, що є грубим порушенням норм міжнародного права", — наголосила експертка.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок