Перейшли на службу окупантів у Криму: ще два колишніх працівники МВС України отримали заочні вироки за держзраду

Перейшли на службу окупантів у Криму: ще два колишніх працівники МВС України отримали заочні вироки за держзраду

Суд, Феміда
Суд. Ілюстративне фото. Pixabay

Україна заочно засудила за державну зрадуч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України ще двох колишніх очільників Гагарінського та Балаклавського районних відділів управління МВС України у Севастополі, які зрадили присязі та перейшли на бік Росії після окупації Криму.

Про це повідомило Головне управління Служба безпеки України у Facebook 18 червня.

У відомстві не вказали ім'я, але джерела Суспільне Крим підтвердили, що йдеться про ексочільника Балаклавського РВ РВ УМВС України в АР Крим Володимира Роживця (засуджено на 15 років ув'язнення) та ексочільника Гагарінського РВ Олександра Піддубова (засуджено на 14 років ув'язнення).

За інформацією слідства, засуджені сприяли окупації Криму та почали працювати на керівних посадах в окупаційній поліції Росії, виконуючи прямі вказівки Москви та займаючись "силовим насадженням кремлівського режиму".

"Оскільки зловмисники перебувають на непідконтрольній території України, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти України", — йдеться у повідомленні.

Колишній очільник Гагарінського РВ УМВС в АР Крим Олександр Піддубов
Колишній очільник Гагарінського РВ УМВС в АР Крим Олександр Піддубов. Центр журналістських розслідувань

Колишній начальник Гагарінського райвідділу УМВС в АР Крим Володимир Роживець
Колишній начальник Гагарінського райвідділу УМВС в АР Крим Володимир Роживець. Факти

У прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільному Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок