У Києві до мусульманського свята Курбан-байрам кримські волонтери роздали військовим та сім'ям бійців продуктові набори

У Києві до мусульманського свята Курбан-байрам кримські волонтери роздали військовим та сім'ям бійців продуктові набори

"Кримський фронт" роздає продуктові набори у Києві на Курбан-байрам
Об'єднана ініціатива "Кримський фронт" роздає у Києві продуктові набори військовим, сім'ям бійців, ВПО та нужденним на Курбан-байрам. Суспільне Крим

У Києві з нагоди свята Курбан-байрам, яке цьогоріч мусульмани зі всього світу святкують з 16 до 20 червня, об'єднана ініціатива неурядових організацій, волонтерів та бізнесменів "Кримський фронт" 17 червня роздала продуктові набори та м'ясо "курбан" військовим і сім'ям бійців, а також разом з Духовним управлінням мусульман України роздали продукти внутрішньо переміщеним особам та нужденним мусульманам і українцям, які проживають у столиці.

Про це повідомив співкоординатор "Кримського фронту" Фелікс Караєв у коментарі Суспільне Крим.

За його словами, волонтери роздали близько 250 продуктових наборів, кожний з яких важить орієнтовно 30 кілограмів, а також м'яса на 5-6 кілограм на руки.

"Для нас це свято дуже важливе в плані допомоги нужденним. У ці дні кожен намагається зробити більше добрих справ, щоб Всевишній зарахував нам це в майбутньому", — зазначив Караєв.

Продуктові набори від об'єднаної ініціативи "Кримський фронт" у Києві на Курбан-байрам
Продуктові набори від об'єднаної ініціативи "Кримський фронт" у Києві на Курбан-байрам. Суспільне Крим

Водночас він наголосив, що це не одноразова акція, адже волонтери цієї ініціативи регулярно відправляють продукти на фронт.

"Протягом всієї повномасштабної війни ми допомагаємо нашим військовим та їхнім родинам, а також тимчасово переміщеним особам й нужденним. Це постійний процес", — зауважив Караєв.

Нагадаємо, що Кримський фронт — це благодійна організація та платформа, де зібрані Меджліс кримськотатарського народу, Духовне управління мусульман Криму та Фонд національного добробуту Криму. Це також об'єднана ініціатива неурядових організацій, волонтерів та бізнесу задля підтримки Сил оборони України та надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни та найменш захищеним верствам населення, зокрема на прифронтових, деокупованих та ТОТ України.

Що відомо про Курбан-байрам

Курбан-байрам — одне з двох найважливіших свят у мусульманській культурі, одразу після Ураза-байрам. Арабською воно називається Ід аль-Адха, що в перекладі означає "свято жертвопринесення".

Святкують Курбан-байрам на десятий день місяця Зуль-хіджа — через 70 днів після свята Ураза-байрам. Дату вважають за мусульманським місячним календарем і через відмінності з григоріанським календарем вона щороку зсувається на 11 днів.

Курбан-байрам зазвичай відзначають три дні – у 2024 році до 18 червня, а головні урочистості припали на 16 число.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок