В окупованому Криму правозахисники підтвердили 17 випадків порушення кримінальних справ щодо підпалів держоб'єктів РФ

В окупованому Криму правозахисники підтвердили 17 випадків порушення кримінальних справ щодо підпалів держоб'єктів РФ

Підпал одного з воєнкоматів у РФ
Підпал одного з воєнкоматів у РФ. Скріншот з відео SHOT

В окупованому росіянами Криму правозахисники нарахували 17 підтверджених випадків порушення кримінальних справ росіянами про підпали російських державних об'єктів з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє правозахисний проєкт Avtozak LIVE.

"Окремо варто відзначити анексований Крим. Нам вдалося підтвердити 17 випадків, але насправді їх значно більше. Попри практику з відеопокаяннями, які кримські силовики перейняли у своїх колег із Чечні, ситуація в Криму залишається достатньо закритою, і не всі випадки потрапляють у стрічки новин", – зазначають правозахисники.

Вони підкреслили, що російські "правоохоронці" часто фабрикують справи, отримуючи свідчення під тортурами.

За даними правозахисників, в окупованому РФ Криму та Росії загалом з початку повномасштабного вторгнення нараховується 547 людей, які стали фігурантами кримінальних справ про підпали чи спроби підпалів військкоматів, адміністративних будівель та об'єктів залізничного транспорту.

Наприклад, раніше Суспільне Крим писало, що 31 липня 2023 року у Феодосії окупаційна поліція затримала 51-річну жінку, яка біля території військкомату розбила об асфальт пляшку із запальною сумішшю нібито за вказівками групи людей.

Схожа ситуація була і в самій РФ, коли у Володимирі суд взяв під варту на два місяці 55-річну главу відділу фінансування регіонального міністерства архітектури та будівництва Жанну Романовську через спробу підпалу Володимирського обласного військкомату.

Крім цього, Суспільне Крим повідомляло раніше, що співробітники ФСБ РФ заявили, що запобігли диверсії на залізниці в окупованому Криму, яку готував мешканець Севастополя нібито за завданням військової розвідки України.

Кримчанин і спортсмен Кирило Баранник також є у списку. Російський правозахисний медіапроєкт Avtozak LIVE відкрив збір коштів на оплату послуг адвоката для кримського спортсмена Кирила Баранника, якого Росія звинувачує за шістьма статтями, зокрема, "навчання терористичній діяльності", "держзрада" та "теракт".

Що відомо про Кирила Баранника

Кирило Баранник народився у Сімферополі, він є майстром спорту з орієнтування. Його затримали російські силовики 30 травня 2023 року на набережній в окупованому Сімферополі. На чоловіка одягли мішок на голову і відвезли на допит, де він під тортурами зізнався у скоєнні диверсії в селищі Поштове 23 лютого 2023 року.

З початку перебування спортсмена у СІЗО, його катують. Під час тортур Бараннику загрожували зґвалтуванням, вбивством його та матері при спробі втечі. Його звинуватили у замаху на окупаційного голову Криму Сергія Аксьонова та "очільника кримського парламенту" Володимира Константинова. Окупанти вимагали, щоб чоловік зізнався ще в іншому вибуху – на залізниці біля села Чистеньке, але він відмовився це зробити.

Кримчанина росіяни звинувачують у злочинах за шістьма "статтями" Кримінального кодексу РФ: у держзраді, незаконному зберіганні вибухових пристроїв, контрабанді вибухових пристроїв або вибухових речовин, участі в терористичній спільноті, скоєнні теракту, а також у проходженні навчання для здійснення терористичної діяльності.

Заслужений тренер України Андрій Подгаєцький, який був наставником Баранника у Національній збірній зі спортивного орієнтування розповів Суспільне Крим, що Кирило завжди мав чітку проукраїнську позицію, тому що він народився та жив в Україні. Він також вважає, що ФСБ звинувачує кримчанина, тому що він "зручна ціль".

Крім того, 3 травня 2023 року, затримали інших "фігурантів": Сергія Войнаровського, Віктора Підвального, Сергія Кривошеїного, Дениса Петранова, Ігоря Зоріна, Ольгу Кравчук та Олену Войнаровську.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок