До 13 років позбавлення волі заочно засудили окупаційну суддю з Криму — ЦЖР

До 13 років позбавлення волі заочно засудили окупаційну суддю з Криму — ЦЖР

Подільський районний суд Києва оголосив вирок екссудді Залізничного районного суду Сімферополя, яка після початку окупації Криму порушила присягу та перейшла на службу до незаконно створеного РФ судового органу.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням вирок суду, який їй було винесено 22 травня.

За інформацією ЦЖР, засуджено Домнікову Марію Вікторівну. Вона обіймала посаду судді Залізничного районного суду Сімферополя Автономної Республіки Крим з лютого 2011 року. На початку окупації Криму РФ, вона зрадила присязі та залишилась працювати на окупантів. В грудні 2014 року указом президента РФ її було призначено так званою суддею окупаційного Залізничного районного суду м. Сімферополя Республіки Крим» Зазначається, що в серпні 2018 року Домнікова присудила 10 тисяч рублів4,5 тис. грн штрафу 64-річному Ярікулу Давлатову, який провів одиночний пікет на підтримку раніше арештованого "судом" 76-річного Сервера Караметова. У парку неподалік окупаційного Верховного суду Криму Давлатов мовчки тримав плакат "Путін! Наші діти не терористи та не екстремісти". 22 травня 2024 року Подільський районний суд Києва визнав колишню суддю Залізничного райсуду Сімферополя Марію Домнікову винною у державній зраді та призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок оголошено заочно. Призначене судом покарання вона відбуватиме з моменту фактичного затримання.

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

При цьому, початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок