До 12 років позбавлення волі загрожує голові окупаційної "Регіональної національно-культурної автономії кримських татар"

До 12 років позбавлення волі загрожує голові окупаційної "Регіональної національно-культурної автономії кримських татар"

Прокуратура автономії повідомила про підозру окупаційному голові громадської організації "Регіональна національно-культурна автономія кримських татар Республіки Крим". Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК та м.Севастополя.

Слідство встановило, що у квітні 2022 року громадянин України виступив у одному із пропагандистських медіа на тему "присутності Росії на світовій арені". Зокрема, він заперечував поширення суверенітету України на півострові та закликав іноземних лідерів до визнання окупованого Криму частиною РФ. У подальшому відеозапис розміщено на хостингу Ютуб.

"Також "активіст" у 2022 році в мережі Фейсбук опублікував відеозапис, де схвалював політичний режим країни-окупанта та розповідав про "підтримку кримськотатарським народом національного лідера РФ та ініційованої ним "СВО", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що у висловлюваннях підозрюваного містяться виправдовування збройної агресії РФ та підтримка рішень і дій її окупаційної адміністрації.

"До того ж, у 2022-2023 роках у соцмережі він публікував інформацію про збір та передачу "допомоги" окремим підрозділам держави-агресора, що беруть участь в бойових діях на території України. Зокрема, "810-й окремій гвардійській бригаді морської піхоти" та добровольчому підрозділу із Санкт-Петербургу було передано тактичний одяг, матеріальні ресурси, комп’ютерну техніку тощо", — підсумували у відомстві.

Йому інкриміновано:

  • колабораційну діяльність (ч. 1 ст. 111-1 КК України);
  • пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України);
  • виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України (ч.1 ст. 436-2 КК України).

У прокуратурі АРК не називають імені обвинуваченого, проте з відкритих джерел стало відомо, що йдеться про Умєрова Ейваза Асановича.

Умєров Ейваз Асанович
Умєров Ейваз Асанович. Миротворець

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок