Адвокати учасників другої Джанкойської групи заявили про порушення в протоколах під час засідань суду

Адвокати учасників другої Джанкойської групи заявили про порушення в протоколах під час засідань суду

Фугуранти другої Джанкойської групи справи "Хізб ут-Тахрір"
Фугуранти другої Джанкойської групи справи "Хізб ут-Тахрір". Кримська солідарність

Адвокати фігурантів другої Джанкойської групи по справі "Хізб ут-Тахрір"Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. В Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова. вказали на порушення в протоколах ототожнення особистості, які досліджувалися в російському суді на засіданні 28 травня.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" розповіла захисниця Ліля Гемеджі.

Вона зазначила, що захист звернув увагу російського суду на те, що ці протоколи відносились до документів оперативно-розшукової діяльності. Ліля Гемеджі пояснила, що саме тому російський прокурор не міг надавати їх як докази провини фігурантів справи, оскільки слідчий не закріпив їх процесуально, а самі вони були неприпустимими доказами через порушення в їх змісті.

Захисниця розповіла, що один із прихованих свідків під псевдонімом Мустафаєв вказав, що начебто впізнав Екрема Кроша за темною бородою і темним волоссям. Вона акцентувага увагу на тому, що серед усіх фотографій, які були долучені до справи з цими протоколами, не було жодного фото людей із бородою в принципі.

"Кого впізнавав свідок — залишається незрозумілим", — зазначила вона.

Ліля Гемеджі додала, що у суді було заслухано стенограми аудіо, записані під час прослуховування. Вона пояснила, що сторона захисту і навіть російський суд наполягли на тому, щоб прокурор вибрав конкретні моменти в цих стенограмах, які могли б "довести провину" підсудних.

"Тому що у своїй основі ці аудіо є звичайною розмовою приватних осіб, які обговорювали різні проблеми, зокрема питання щодо дотримання ісламу, читання намазу, дотримання посту тощо. Сторона захисту продовжує наполягати на невинуватості (учасників справи — ред.)", — розповіла вона.

Що відомо про другу Джанкойську групу у справі "Хізб ут-Тахрір"

24 січня у селах Джанкойського району пройшли обшуки, після яких затримали шістьох кримських татар і відвезли до Сімферополя, де їх заарештували наступного дня та відправили у СІЗО-1.

У серпні матеріали їхньої кримінальної справи передали до Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії ісламській політичній партії "Хізб ут-Тахрір", яка вільно діє у більшості країнах, у тому числі в Україні.

13 вересня стало відомо, що фігурантів "справи" етапували із слідчого ізолятору Сімферополя до СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. В Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок