Кримськотатарський політв'язень Яшар Муєдінов заявив про побиття співробітниками російської в'язниці

Кримськотатарський політв'язень Яшар Муєдінов заявив про побиття співробітниками російської в'язниці

Яшар Муєдінов
Яшар Муєдінов. Кримська солідарність

Кримськотатарський політв'язень Яшар Муєдінов, якого окупанти засудили до 13 років позбавлення волі, заявив про необґрунтоване застосування фізичної сили проти нього співробітниками в'язниці Димитровграда Ульяновської області РФ.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" повідомила його дружина Наїле Ібрагімова.

За її словами, це сталося після його етапування. Вона зазначила, що Яшар Муєдінов написав відповідну заяву, яку підписали ще десять ув'язнених.

Наїле Ібрагімова повідомила, що наразі адміністрація російської в'язниці проводить перевірку. Вона додала, що чоловік скаржився на психологічний тиск з боку окупантів.

Яшар Муєдінов розповів дружині, що в камері, де він перебуває, дуже сиро, через що його стан здоров'я погіршився, стала сильніше боліти права рука.

"Біль був і до того, як він туди (до в'язниці Димитровграда Ульяновської області РФ — ред.) приїхав. Але зараз через те, що в їхній камері сиро, каже, що біль загострюється", — розказала Наїле Ібрагімова.

Вона зазначила, що її чоловік написав заяву на ім'я хірурга, оскільки в нього утворився набряк на руці, але вже два місяці йому не надають відповідну медичну допомогу.

"Є також скарги з приводу зубів. Каже, що звернувся до стоматолога", — розповіла дружина Яшара Муєдінова.

Що відомо про другу Сімферопольську групу "справи Хізб ут-Тахрір"

27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.

Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.

Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти та волонтери.

Через величезний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять п'ятірок підсудних.

24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону визнав фігурантів справи винними в терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова і Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва і Османа Аріфмеметова — до 14 років. Чотири роки політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. В Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок