Окупанти поставили на профілактичний облік журналіста Руслана Сулейманова за "схильність до втечі та екстремізму"

Окупанти поставили на профілактичний облік журналіста Руслана Сулейманова за "схильність до втечі та екстремізму"

Руслан Сулейманов
Руслан Сулейманов. Фото: Кримська солідарність

Цивільного журналіста Руслана Сулейманова, якого окупанти засудили до 14 років ув'язнення ще у 2022 році, поставили на профілактичний облік у в'язниці за "прихильність до екстремістської ідеології, схильність до втечі і нападу".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" повідомила його дружина Ельзара Сулейманова.

Наразі Руслан Сулейманов перебуває у в'язниці Верхньоуральська Челябінської області РФ. Він прибув туди після етапування із СІЗО Новочеркаська.

За словами Ельзари Сулейманової, на профілактичний облік її чоловіка поставили відразу після етапування. Вона повідомила, що її чоловік отримав дві догани за те, що сидів на ліжку.

Що відомо про другу Сімферопольську групу "справи Хізб ут-Тахрір"

27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.

Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.

Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти та волонтери.

Через величезний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять п'ятірок підсудних.

24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону визнав фігурантів справи винними в терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова і Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва і Османа Аріфмеметова — до 14 років. Чотири роки політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. В Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок