Кримський політв'язень Ібрагімов потребує послуг гастроентеролога і стоматолога

Кримський політв'язень Ібрагімов потребує послуг гастроентеролога і стоматолога

Кримський політв'язень Ісмет Ібрагімов
Кримський політв'язень Ісмет Ібрагімов. Кримська солідарність

Засуджений на 19 років ув'язнення філолог арабської мови із Судака, кримський татарин Ісмет Ібрагімов потребує лікування зубів. Також у нього є біль у шлунку.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила дружина політв'язня Разіє Мустафаєва громадській ініціативі "Кримській солідарності".

Зі слів Ібрагімова, днями має приїхати стоматолог на огляд.

Минулого тижня вона із дітьми відвідала чоловіка у в'язниці Димитровграда Ульяновської області на території Росії. Це перше довгострокове побачення за чотири роки ув'язнення. 11-річна Хафса, 9-річна Асіля і 6-річна Бейхан востаннє бачили батька кілька років тому.

"Було дуже важко і дітям, і батькові", — зазначила Мустафаєва.

Крім того, внаслідок перерахунку терміну утримання у СІЗО, в умовах в'язниці кримський татарин перебуватиме два роки замість п'яти. Решту терміну він проведе у колонії суворого режиму.

Що відомо про Ісмета Ібрагімова

Ісмет Ібрагімов — кримський активіст із Судака, знавець арабської мови, батько трьох дочок. На волі у нього залишилися старі батьки, якими він опікувався, перебуваючи на волі.

7 липня 2020 року після кількох обшуків у різних районах Криму співробітники ФСБ затримали кримських мусульман, серед яких був і Ісмет Ібрагімов, після чого активіста помістили в слідчий ізолятор Сімферополя, а пізніше перевели в СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

Ібрагімову інкримінували організацію діяльності "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії заборонена з 2003 року. Правозахисний центр "Меморіал" визнав кримського татарина політичним в'язнем.

У липні 2022 року окупаційний суд засудив Ібрагімова до 19 років позбавлення волі, з яких перші 5 років він повинен буде провести у в'язниці. Після звільнення на нього очікують ще 2 роки обмежень пересування.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок