Політв’язень Рустем Сеїтмеметов переніс інфаркт через неналежні умови утримання у в’язниці РФ — Лубінець

Політв’язень Рустем Сеїтмеметов переніс інфаркт через неналежні умови утримання у в’язниці РФ — Лубінець

Фігурант Бахчисарайської третьої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Рустем Сеїтмеметов
Фігурант Бахчисарайської третьої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Рустем Сеїтмеметов. Кримська солідарність

Засудженого на 13 років ув'язнення фігуранта Бахчисарайської третьої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" кримського татарина Рустема Сеїтмеметова прооперували після того, як у в'язниці Димитровграда Ульяновської області Росії у нього стався інфаркт міокарда. Наразі чоловіку дають невідомі йому ліки та не повідомляють інформацію про стан здоров’я.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець у своєму Telegram.

Омбудсмен нагадав, що Рустема незаконно затримали росіяни у тимчасово окупованому Криму. Його засудили до 13 років позбавлення волі. Нещодавно чоловіка перемістили до окремого приміщення з невідомих причин. Лубінець стверджує, що умови там не відповідають Європейським пенітенціарним правилам, як приклад, у приміщенні відсутнє опалення.

Уповноважений ВРУ стверджує, що для того аби зігрітися, ув'язнений був вимушений постійно рухатися та займатись фізичними навантаженнями. Через фізичні навантаження кримський татарин знепритомнів, а згодом йому поставили діагноз — інфаркт міокарда.

Лубінець підкреслив, що чоловіку дають ліки невідомого походження та не повідомляють інформацію про його стан здоров’я і показники аналізів.

"Умови утримання жодного з українських політв’язнів не відповідають чинним нормам міжнародного права. Це призводить до погіршення стану здоров’я ув'язнених і фактично можна прирівнювати до тортур. Закликаю світову спільноту звернути увагу на порушення прав людини Росією", — наголосив Лубінець в дописі.

Що відомо про Рустема Сеїтмеметова

Рустем Сеїтмеметов — педагог за освітою, після одруження працював будівельником. Колеги та роботодавці характеризують його як надійного та відповідального співробітника. До арешту він забезпечував свою сім'ю та батьків дружини.

11 березня 2020 року в окупованому Бахчисараї російські силовики провели обшуки у кількох будинках кримських татар: Амета Сулейманова, братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, їхнього дядька Рустема Сеїтмеметова та колишнього активіста "Кримської солідарності" Сейтумера Сейтумерова, який кілька років тому вимушено залишив Крим.

У жовтні 2021 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Рустема Сеїтмеметова та Амета Сулейманова до 17, 14, 13 та 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму відповідно.

Сторона захисту стверджує, що у матеріалах справи "немає жодного доказу", що обвинувачені мали при собі зброю, вибухівку, боєприпаси, що вони планували вчинити теракт і закликали до цього інших. Матеріали справи містять аудіозаписи з обговореннями політики та релігії у мечетях Бахчисарая.

У квітні 2023 року Сеїтмеметов повідомив своїй дружині за тюремним зв'язком "Зонателеком", що схуд на 15 кілограмів. Наразі його етапували до російської в'язниці Димитровграда.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок