У Криму окупанти склали чотири протоколи на газету "Къырым" за "дискредитацію ЗС РФ" і "поширення дезінформації"

У Криму окупанти склали чотири протоколи на газету "Къырым" за "дискредитацію ЗС РФ" і "поширення дезінформації"

Редакція газети "Къырым"
Авдет
Редакція газети "Къырым". Авдет

"Оперативник" окупаційного Центру з протидії екстремізму Коренівський склав на редакцію газети "Къырым" чотири протоколи про "дискредитацію російської армії" та "розповсюдження завідомо неправдивої інформації під виглядом достовірної". Два з них складені на 68-річного головного редактора видання Бекіра Мамутова, в якого провели обшуки 17 травня, інші — на 59-річного засновника і директора газети Сейрана Ібрагімова.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

"Къырым" окупанти звинуватили у "поширенні дезінформації", а Ібрагімова викликали до окупаційного Мирового суду Київського судового району Сімферополя для розгляду справи редакції. Засновник видання також дав письмові пояснення.

Як зазначає громадська організація, протоколи на засновника газети оформили за публікаціями на сайті видання, за які й притягують до відповідальності Мамутова.

"В одній із них написано про те, чому кримчани не повинні брати участь у спецоперації РФ на території України. На думку оперативника, цією статтею Бекір Мамутов "розповсюдив відомості, спрямовані на дискредитацію використання ЗС РФ з метою захисту інтересів РФ та її громадян, підтримання міжнародного миру і безпеки в рамках демілітаризації та денацифікації України", — йдеться у повідомленні.

Окупант стверджує, що "Къырым" "незгодна з проведенням СВО" та "вчинила правопорушення" за частиною 1 статті 20.3.3 КоАП РФ (дискредитація ЗС РФ).

Другий протокол про "дезінформацію" склали за публікацією, де наводили цитату з доповіді ООН про гуманітарну ситуацію у Криму — необґрунтовані затримання і побиття кримчан. Також була інформація про тортури кримського татарина у Херсоні та про суворі умови СІЗО №2 у Сімферополі.

Водночас за даними Коренівського, з 2017 року окупаційне у МВС Криму "не надходило" даних та заяв про застосування тортур і жорстокого поводження з мешканцями півострова з боку силовиків, про що наводиться у статті газети, а умови у СІЗО-2 "повністю відповідають вимогам російського законодавства".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок