Засуха і холодна весна — в окупованому Криму прогнозують неврожай фруктів та ягід

Засуха і холодна весна — в окупованому Криму прогнозують неврожай фруктів та ягід

Ексклюзивно
Черешня, ілюстративне
Квітуча черешня, ілюстративне. УНІАН/Олександр Прилепа

В травні фруктові сади в Криму замерзли та не дали плодів. Окупанти однією з причин проблем із урожаєм називають те, що від початку для висаджування культур обиралися непридатні для цього райони. Неврожай спостерігався й раніше.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це Суспільне Крим розказав місцевий фермер.

"Проблеми з урожаєм фруктів у нас почалися десь з 2018-2019 року, коли був викид на заводі "Титан". Не знаю чи це пов'язано, але з того часу врожайність дерев впала, особливо тут у нас в центральному Криму. Внаслідок цього у нас дорогі фрукти на ринках влітку, а їх якість стала гіршою", — розказав він.

Фермер також розповів про проблеми з пізнім урожаєм.

"Зараз дерева у нас погано цвітуть, деякі почали осипатися. В першу чергу це стосується черешні та абрикосів, які мали б дати плоди у другій половині липня. У нас постійно при температурних перепадах у травні проблеми з цими врожаями", — додав він.

Про проблеми з урожаєм цього року також повідомило пропагандистське видання РІА "Новости Крым", посилаючись на дані окупаційних експертів.

Засуха і холодна весна — в окупованому Криму прогнозують неврожай фруктів та ягід
Знімок екрану з сайту окупаційного видання РІА "Новости Крым". РІА "Новости Крым"

Коментуючи холодну погоду для травня в Криму, доцент кафедри плодоовочівництва і виноградарства окупаційного Кримського федерального університету ім. Вернадського Дмитро Потанін заявив, що в деяких районах Криму саме заморозки пошкодили плодові, ягідні культури та виноград. Він зазначив, що істотної шкоди завдано яблуневим садам у Білогірському районі, оскільки там повністю було втрачено майбутній урожай. "Вчений" заявив, що він очікувався в обсязі "до 400 тонн".

Окремо Дмитро Потанін зазначив, що були допущені помилки з початку висаджування культур.

"У тих районах, де сади спочатку закладали з помилками або неправильно обрали ділянки під них, загроза повної втрати врожаю значно вища. Погодні умови не залежать ні від агрономів, ні від агрослужби, але правильно обрані заходи могли б мінімізувати або знизити загрозу пошкодження цими заморозками", — пояснив він.

Дмитро Потанін додав, що врожай в Бахчисарайському районі постраждав в низинних і окремо взятих передгірних ділянках, оскільки там були зафіксовані заморозки.

В матеріалі пропагандистського РІА "Новости Крым" директор окупаційного Науково-дослідного інституту сільського господарства Криму Володимир Паштецький заявив, що до заморозків, як і до безводдя, підготуватися не можна, їх можна "тільки пережити".

"Крим — дуже ризикована зона для сільського господарства. В історії регіону були заморозки 17 травня до -7 градусів. Цього разу температури були вищими", — зазначив він.

Володимир Паштецький повідомив, що аграрії зіткнулися з нестачею вологи. За його словами, опади потрібні були ще місяць тому, однак їх не було. Він пояснив, що саме тому в окупованому Криму сформувався істотна нестача опадів.

Через зазначені "вченим" проблему розраховувати на високий урожай зернових і зернобобових культур в цьому році в окупованому Криму не варто.

Він додав, що минулого року в лютому випало 100 мм опадів, у березні — 80 мм, у квітні — 60 мм.

"Цього року з січня по березень включно випало 42 мм опадів, зокрема в березні — 15 мм, у лютому — 15-16 мм. У квітні — 4 мм, що вдесятеро менше за показники минулого року. Цей рік не дасть великого врожаю", — пояснив Володимир Паштецький.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок