Громадянського журналіста Ернеса Аметова етапували до виправної колонії у Вологодській області РФ

Громадянського журналіста Ернеса Аметова етапували до виправної колонії у Вологодській області РФ

Ернес Аметов
Ернес Аметов. Кримська солідарність

Засудженого на 11 років позбавлення волі громадянського журналіста Ернеса Аметова етапували до виправної колонії №12 у Вологодській області.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це він повідомив дружині Елеонорі Аметовій тюремним зв'язком "Зонателеком", пише "Кримська солідарність".

"Він зараз перебуває на карантині і чекає, коли його переведуть до табору. Відстань вийшла далека — дві тисячі кілометрів від Криму", — розповіла Аметова.

Правозахиники нагадали, що вперше Ернеса Аметова заарештували 11 жовтня 2017 року. Тоді обшуки пройшли також у Сейрана Салієва, Марлена Асанова, Тимура Ібрагімова, Сервера Зекір'яєва, Мемета Белялова та Сервера Мустафаєва. Три роки слідства та судових розглядів кримський татарин провів у слідчих ізоляторах Криму та Ростова-на-Дону.

Що відомо про Ернеса Аметова

У 2020 році під час вироку учасникам "другої Бахчисарайської групи" Ернеса Аметова виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів провини. Це був перший подібний випадок у справах Хізб-ут-Тахрір не тільки в Криму, а й у Росії. Але у березні 2022 року апеляційний суд переглянув рішення Південного окружного військового суду та надіслав справу на новий розгляд.

11 квітня воно надійшло назад до суду. Ернес Аметов добровільно прибув на попереднє слухання з повторного розгляду. Суддя Олексій Магомадов ухвалив відправити кримського татарина під варту на два місяці.

Окупаційна прокуратура знову звинуватила Аметова в участі у терористичній організації та спробі державного перевороту у Криму. Кримський татарин заперечував свою причетність до злочинів.

На розгляді кримінальної справи політв'язня Ернеса Аметова Південний окружний військовий суд переглянув виправдувальний вирок, винесений йому раніше, і призначив йому 11 років колонії суворого режиму. Через рік, 30 листопада 2023 року, апеляційний військовий суд у Власисі ухвалив вирок.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат“.

Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook

На початок