Мобілізованих мешканців Криму не притягуватимуть до відповідальності в Україні, якщо є докази примусу — прокуратура АРК

Мобілізованих мешканців Криму не притягуватимуть до відповідальності в Україні, якщо є докази примусу — прокуратура АРК

Російські військові
Російські військові. Фото: Офіс Генпрокурора/Телеграм

Погроза притягнення до кримінальної відповідальності за "ухилення від призову" є одним з методів примусу жителів окупованого Криму до служби у ЗС РФ. До кримчан також застосовують погрози звільнення з роботи, а до вручення повісток залучають керівників підприємств.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив начальник відділу прокуратури АР Крим та м. Севастополя Єгор Рєбров виданню ZMINA.

Він наголосив, що досудове розслідування встановило чимало випадків притягнення окупаційними органами влади жителів півострова до адміністративної і кримінальної відповідальності за відмову від служби у російській армії.

"Наявність доказів, що відносно особи здійснювався примус, може бути підставою для непритягнення такої особи до кримінальної відповідальності. Водночас законодавством України не визначено чіткий перелік таких підстав", — сказав прокурор.

Водночас Рєбров пояснив, що питання притягнення до кримінальної відповідальності вирішуються індивідуально в кожному випадку з урахуванням усіх обставин, встановлених у кримінальному провадженні. Провину встановлює суд на базі дослідження доказів, які суддя вважає достатніми.

Прокурор нагадав, що українці, що проживають в окупованому Криму, яких мобілізували примусово у ЗС РФ та Білорусі, можуть добровільно здатися в полон та уникнути кримінальної відповідальності в Україні. Для цього їм потрібно звернутися до державного проєкту Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими "Хочу Жить".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок