Кримського татарина Руслана Сулейманова етапували з Новочеркаська до Верхньоуральська Челябінської області

Кримського татарина Руслана Сулейманова етапували з Новочеркаська до Верхньоуральська Челябінської області

Засуджений до 14 років колонії цивільний журналіст, кримський татарин Руслан Сулейманов
Засуджений до 14 років колонії цивільний журналіст, кримський татарин Руслан Сулейманов. Фото: Кримська солідарність

Засуджений до 14 років ув'язнення кримський татарин, громадянський журналіст Руслан Сулейманов прибув до в'язниці Верхньоуральська Челябінської області Росії після етапу з Новочеркаська. Наразі він перебуває у карантинній камері.

Про це повідомляє “Кримська солідарність” з посиланням на лист до сім'ї, який чоловік відправив 14 квітня.

Фігурант другої Сімферопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір" розповів, що більшу частину посту і саме свято Ораза-байрам (Ураза-байрам) провів у дорозі до Верхньоуральська. Сулейманов виїхав із Новочеркаська у "столипінських" вагонахСпеціальний вагон для перевезення засуджених у Російській імперії, СРСР та сучасній РФ. Прямував через Вороніж, Тамбов, Пензу, Самару, Оренбург, Орськ, Челябінськ та Магнітогорськ. Весь процес етапування журналіста зайняв 26 днів.

По дорозі він зупинявся у чотирьох різних СІЗО. Перед тим, як потрапити до них, довелося чекати багато годин у спеціальних боксах. У воронезькому СІЗО №1 Сулейманов перехворів на гостре респіраторне захворювання з високою температурою.

"Загалом п'ять ночей зайняв шлях поїздом. Змінив 10 автозаків. На деяких станціях від автозаку до "столипінського" вагона (йшли — ред.) із сумками в руках, усі разом, пристебнуті тросом, строєм чи пішки. У вагонах погодинно виводили в туалет, тричі на добу видавали окріп. У цілому, для людини етапування — нелегке випробування, переживається відчутний стрес. У такий момент замислюєшся про людей у віці, хворих, кому випало таке випробування”, — наголосив кримський татарин.

Наразі кримського татарина перемістили у карантинну камеру. На самопочуття чоловік не скаржиться. Він також привітав близьких із Ораза-байрамом та побажав їм добробуту.

Що відомо про другу Сімферопольську групу "справи Хізб ут-Тахрір"

27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.

Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.

Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти та волонтери.

Через величезний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять п'ятірок підсудних.

24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону визнав фігурантів справи винними в терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова і Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва і Османа Аріфмеметова — до 14 років. Чотири роки політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок