В Криму зустріли звільненого ялтинського політв'язня Рефата Алімова

В Криму зустріли звільненого ялтинського політв'язня Рефата Алімова

Зустріч Рефата Алімова
Рефат Алімов. Фото: Кримька солідарність

Звільнений з російської в'язниці 17 квітня ялтинський політв'язень Рефат Алімов приїхав додому в Крим. Його зустріли рідні, земляки. Зустріч організували активісти та мешканці села Краснокам'янка.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила "Кримська солідарність".

"Я 8 років цього чекав і дочекався. Я доїхав додому. Емоції переповнюють, їх не передати словами. Це триває від самого початку, як я вийшов, як мене зустріли, як ми їхали сюди. Постійно цей перепад настрою, різні емоції з кожним разом, коли розумієш, що ось, скоро вже будеш вдома", — розповів Алімов.

Він подякував всім, хто весь цей час підтримував його та інших політв'язнів, а також адвокатам та активістам.

"Це слова подяки не тільки від мене, вони від усіх братів, які залишилися там, за ґратами, за парканом, з яким я прощався. Вони безпосередньо просили мене передати слова подяки за цю підтримку, ці листи, які приходять постійно. Вони дають нам світло, надію на швидку перемогу. З цією підтримкою ми розуміємо, що справедливість на нашому боці", — зазначив колишній політв'язень.

Подякувала за підтримку і мати Алімова, Еміне Люманова.

"Сьогодні для мене дуже чудовий день. Учора звільнився мій син, а сьогодні мені його адвокати доставили живим, здоровим. Я хочу висловити величезну подяку джемаатуГромада мусульман, що є членами однієї релігійної общини, що гуртуються навколо однієї мечеті за всю підтримку, яка всі ці 8 років не залишала нас без уваги. Допомагали нам чим могли. 8 років - це, звичайно, дуже важко мені, матері", — сказала вона.

У Криму зутріли звільненого політв'язня Рефата Алімова
Мати Рефата Алімова зустрічає сина з в'язниці. Фото: Кримька солідарність

Жінка зазначила, що їй більше не страшно і вона буде поруч зі своїм сином.

Алімов повідомив, що не очікував побачити стільки людей, які будуть його зустрічати та вітати зі звільненням.

У Криму зутріли звільненого політв'язня Рефата Алімова
Земляки зустрічають Рефата Алімова з в'язниці. Фото: Кримька солідарність

"Багато слів було сказано мені хороших, але я вважаю, що їх потрібно адресувати не мені, а вам. Тому що саме завдяки вам усім, усьому нашому народу, усім, хто нас підтримує, ми пройшли це випробування гідно", — додав Алімов.

Він також подякував за підтримку рідним політв'язнів та назвав всіх, хто продовжує підтримувати незаконно ув'язнених героями.

Що відомо про Рефата Алімова

Рефат Алімов — 32-річний кримський татарин, племінник іншого фігуранта ялтинської групи у так званій справі "Хізб ут-Тахрір", Інвера Бекірова. 18 квітня 2016 року у його будинку окупаційні силовики провели обшук, після чого Рефата затримали за звинуваченням в "участі у терористичній діяльності".

12 листопада 2019 року російський суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок, засідання тривало 14 хвилин.

Відповідно до рішення, шістьом кримським татарам призначили покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму на строк: Рефату Алімову — 8 років, з обмеженням волі на 1 рік, Мусліму Алієву — 19 років, з обмеженням волі на 1 рік, Інверу Бекірову — 18 років, з обмеженням волі на 1 рік, Вадиму Сіруки — 12 років, з обмеженням волі на 1 рік, Арсену Джеппарову — 7 років, з обмеженням волі на 1 рік, Емір-Усеїну Куку — 12 років, з обмеженням свободи 1 рік.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок