Окупанти продовжили запобіжний захід затриманим в серпні минулого року кримським татарам

Окупанти продовжили запобіжний захід затриманим в серпні минулого року кримським татарам

Київський районний суд
Окупаційний Київський районний суд. Фото: Кримська солідарність

Окупаційний Київський районний суд Сімферополя продовжив до 22 липня запобіжні заходи шістьом кримськотатарським активістам, яких російські силовики затримали у серпні минулого року.

Про це повідомив "Кримській солідарность" адвокат Еміль Курбедінов.

Запобіжні заходи продовжили Сейдамету Мустафаєву, Ремзі Неметуллаєву, Сейтумеру Сейтумерову, Аметхану Умерову, Руслану Асанову та Ельдару Якубову.

"ФСБ РФ вийшло з клопотанням про чергове продовження запобіжного заходу на три місяці, до 22 липня 2024 року, у вигляді ув'язнення в слідчому ізоляторі. Незмінно захист і самі підзахисні говорили про абсурдність цих обвинувачень, про те, що ніколи не надається доказів щодо того, що вони нібито можуть сховатися, вплинути на свідків. І все це вказує на те, що єдиним обґрунтуванням чому їх тримають в слідчому ізоляторі — тому що вони відмовилися обмовляти себе та інших. І визнавати провину в тому, чого вони не робили", — зазначив правозахисник.

Курбедінов також розповів, що на оскарження рішення є три доби. За його словами, обвинувачені кримські татари з морального боку почуваються добре, проте стан здоровʼя кожного дня погіршується в умовах слідчого ізолятора.

Що відомо про обвинувачених кримських татар

Нагадаємо, після проведення саміту "Кримської платформи", 24 серпня в окупованому Криму російські силовики затримали шістьох кримських татар. Вранці того дня у Бахчисараї та Бахчисарайському районі у будинках Ремзі Німетулаєва, Руслана Асанова, Сейдамета Мустафаєва, Аметхана Умерова, Ельдара Якубова та Абдулмеджита Сейтумерова провели обшуки. Після чого чоловіків затримали.

Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував трьох – Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва відправили до СІЗО на два місяці. Всім затриманим висунули підозри в першій частині статті 205.5 КК РФ – організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації. Йдеться про організацію "Хізб-ут-Тахрір", заборонену в РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок