До 20 років позбавлення волі загрожує затриманому окупантами чоловіку за "участь" у батальйоні ім. Номана Челебіджихана

До 20 років позбавлення волі загрожує затриманому окупантами чоловіку за "участь" у батальйоні ім. Номана Челебіджихана

ФСБ РФ
ФСБ РФ. Фото: РІА "Новости"

На окупованій частині Херсонської області російські силовики затримали 66-річного жителя села Новоолексіївка. Його звинуватили в "участі" у Кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана, який Росія визнала "терористичною організацією" та заборонила.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомило окупаційне видання "Кримінформ" з посиланням на пресслужбу "Херсонського слідчого управління" СК РФ.

Окупанти стверджують, що 66-річний чоловік "вступив" у батальйон в грудні 2015 року.

"Перебуваючи у складі батальйону, фігурант брав активну участь у його діяльності, здійснював обов'язки, пов'язані з веденням підсобного господарства, доставленням учасників формування та продуктів харчування на місце дислокації, брав участь у зборах членів незаконного збройного формування та агітував за відчуження Криму від Росії насильницьким шляхом", — йдеться у повідомленні.

Окупанти звинувачують затриманого у "блокуванні проїзду транспорту", який начебто "доставляв товари народного споживання для жителів Республіки Крим".

СК РФ заявив, що чоловік "завдав шкоди" економічним і політичним інтересам "громадян Росії" та "створював загрозу національній безпеці" РФ.

Окупанти порушили "справу" щодо чоловіка та звинувачують його у "порушенні" ч. 2 ст. 208 КК РФучасть у збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом, з метою, що суперечать інтересам Російської Федерації.. Йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Повідомляється, що найближчим часом так зване слідство пред'явить затриманому "офіційні звинувачення" та збирається клопотати про обрання "запобіжного заходу".

Нагадаємо, 1 червня 2022 року Верховний суд Росії задовольнив позов Генеральної прокуратури про визнання Кримськотатарського добровольчого батальйону ім. Номана Челебіджихана терористичною організацією та забороною його діяльності на території РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок