Окупаційний суд залишив чинним штраф Абдурешиту Джеппарову за "зловживання свободою інформації" — Кримський процес

Окупаційний суд залишив чинним штраф Абдурешиту Джеппарову за "зловживання свободою інформації" — Кримський процес

Кримськотатарський правозахисник Абдурешит Джеппаров
Кримськотатарський правозахисник Абдурешит Джеппаров. Фото: Кримська солідарність

Окупацій Білогірський районний суд визнав кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова винним у "зловживанні свободою інформації". "Суддя" Наталія Зінченко залишила рішення першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу не задовольнила.

Про це повідомила правозахисна організація "Кримський процес" 15 квітня.

"Засідання відбувалося в закритому режимі, слухачів у будівлю суду не пускають у зв'язку із заходами з профілактики тероризму", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про Абдурешита Джеппарова

25 квітня 2023 року російські силовики затримали правозахисника та ветерана кримськотатарського національного руху Абдурешита Джеппарова після обшуку в будинку. Того ж дня окупаційний Білогірський районний суд визнав його винним і призначив 12 діб адмінарешту за "непокору поліції".

Через місяць він дізнався, що в день арешту на нього склали ще два протоколи за публікації у Facebook. Один – за "дискредитацію" російської армії. Другий – за зловживання свободою слова в Інтернеті.

В грудні 2023 року окупаційний суд у Білогірську оштрафував правозахисника та ветерана кримськотатарського національного руху Абдурешита Джеппарова на 40 тисяч рублів (близько 16 тисяч гривень) за статтею 13.15 КпАП "Зловживання свободою інформації".

Це було не перше затримання Абдурешита Джеппарова. Торік у березні, теж після обшуку, окупанти його засудили на 15 діб за начебто "пропаганду нацистської символіки" у соцмережах.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок