Загиблому учаснику вертолітних місій у Маріуполі Клепікову просять присвоїти звання Героя України

Загиблому учаснику вертолітних місій у Маріуполі Клепікову просять присвоїти звання Героя України

Загиблому на фронті українському бійцю, сержанту ГУР МО зі Сімферополя Олександру Клепікову, який брав участь у вертолітних місіях під час блокади Маріуполя у 2022 року, просять присвоїти звання Героя України посмертно.

Відповідна петиція була зареєстрована 9 квітня на сайті президента України.

Уродженець Сімферополя Олександр Клепіков на позивний "Борян" був учасником Революції Гідності, спротиву окупації Криму 2013-2014 років, морським піхотинцем 1 ОБМП (Феодосія) і добровольцем першого складу новоствореного у 2014-му батальйону "Азов".

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну був учасником бойових дій на сході. Брав участь у звільненні Маріуполя у 2014 році, в боях за Новий Світ, Гранітне, Водяне, Гнутове, Талаківка, Піски. Відзначився під час штурмів Марʼїнки, першої та другої операції у Широкино в 2015 році. За це був відзначений державними нагородами.

Повномасштабне російське вторгнення 24 лютого 2022 року "Борян" зустрів в Миколаєві та одразу вступив до ЗСУ. Брав участь у відбитті атак росіян на підступах до Миколаєва з Херсонського напряму та диверсійних операціях в Миколаївській області.

У березні 2022 року разом з побратимом сержантом Гавриленко Іваном Михайловичем (кавалер Ордену "За Мужність") у складі 10-го загону ГУР МО України боронив Київщину. Він брав участь в засадних та диверсійних діях в тилу російської армії.

"Після блокади Маріуполя, Олександр Клепіков разом з побратимами сержантом Гавриленко Іваном та капітаном Боровицьким Назаром (Герой України посмертно) у складі екіпажу гелікоптерів Мі-24/Мі-8 неодноразово здійснювали безпрецедентні та вкрай небезпечні вильоти до Маріупольського гарнізону, оточеного ворогом заводу "Азовсталь". На їхньому рахунку перші успішні авіа-прориви з підкріпленням, медикаментами, засобами зв’язку, озброєнням та врятовані життя важкопоранених", — йдеться у тексті петиції.

5 квітня 2022 року Олександр Клепіков у складі групи евакуації летів на допомогу гелікоптеру, який повертався з Маріуполя і подав сигнал SOS після підбиття росіянами. Борт Клепікова окупанти також збили, внаслідок чого він загинув.

Посмертно воїн був нагороджений почесною відзнакою “За оборону Миколаєва” розпорядженням Миколаївського міського голови від 26 вересня 2023 року, а також орденом "За мужність" ІІІ ступеня указом президента України від 24 серпня 2023 року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок