Викраденого з Нової Каховки Цигіпу окупанти етапували із Сімферополя до Росії — дружина полоненого

Викраденого з Нової Каховки Цигіпу окупанти етапували із Сімферополя до Росії — дружина полоненого

Ексклюзивно
Викрадений журналіст та громадський діяч з Нової Каховки Сергій Цигіпа
Викрадений журналіст та громадський діяч з Нової Каховки Сергій Цигіпа. Фото: Олена Цигіпа

Викраденого журналіста та громадського діяча з Нової Каховки Сергія Цигіпу, якому раніше окупаційний Апеляційний суд Сімферополя залишив 13 років ув'язнення за "шпигунство", етапували із Сімферополя в Росію. Водночас "адміністрація" сімферопольського СІЗО не розголошує результати медичних обстежень полоненого українця.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила його дружина Олена Цигіпа у коментарі Суспільне Крим.

Останній раз адвокат з Сергієм зустрічався в п’ятницю, 5 квітня.

"Він написав мені, що був у нього в СІЗО, вам він передає привіт, скоріш за все його відправлять (в етапування) у понеділок (8 квітня — ред.)", — розповіла жінка.

Згодом Цигіпа змогла отримати від чоловіка через російський сервіс "Зонателеком" лист, в якому він підтвердив ймовірність етапування 8 квітня.

"Я звичайно написала відповідь вчора, не розуміла, чи він отримає відповідь, чи не отримає… Тепер я розумію, що не отримає", — додала вона.

Жінка не була проінформована про те, куди конкретно був відправлений Цигіпа.

"Ви знаєте, нічого невідомо. Я навіть цю інформацію отримала не від адвоката. Я вже потім написала, що є така інформація, що вчора вивезли з Сімферополя, етапували. Він написав мені згодом, підтвердив. Я питаю: "А куди?". Він каже, що поки не відомо, "буду уточнювати, з’ясовувати, вам напишу". Я не розумію, як таке можливо, щоб відправити людину і не повідомити, куди саме", — розповіла Цигіпа.

Дружина занепокоєна станом здоров'я чоловіка. Результати його медичних обстежень окупаційна адміністрація сімферопольського СІЗО не повідомляла ані йому, ані жінці. Вона також зазначила, що знає про Гепатит С, який був в одного зі співкамерників Цигіпи.

"Звичайно, що таке може бути у кожного з них — перебування в таких умовах, з поганим харчуванням, зовсім майже не прогулюються, не бачать ні сонця, ні свіжого повітря. Звісно, здоров'я не додається від цього. Знаю, що минулого тижня їм робили флюорографію, але який там результат — Сергію не повідомили", — зазначила жінка.

Наразі інформація про місце знаходження Сергія Цигіпи невідома.

Що відомо про Сергія Цигіпу

Журналіста і письменника з Нової Каховки Сергія Цигіпу окупанти утримують у полоні вже два роки. Його викрали за проукраїнську позицію та журналістську діяльність, вважає захист. Українець також був волонтером.

Після його затримання 12 березня 2022 року зв’язок із ним перервався. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні рідні дізналися, що він у полоні. За словами адвоката, його утримують у СІЗО №2 Сімферополя.

Міжнародне гуманітарне право забороняє переміщати осіб з окупованої території в інші регіони без нагальної потреби, а насильницьке зникнення та повністю закритий судовий процес є ознаками воєнного злочину.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок