Російський апеляційний суд залишив кримських політвʼязнів із другої Джанкойської групи в СІЗО

Російський апеляційний суд залишив кримських політвʼязнів із другої Джанкойської групи в СІЗО

кримські політвʼязні, друга Джанкойська група
Фігуранти другої Джанкойської групи у справі "Хізб ут-Тахрір". Фото: Кримська солідарність

Російський апеляційний військовий суд у Власисі підтвердив запобіжний захід фігурантам другої Джанкойської групи і залишив п'ятьох кримських татар у СІЗО до 3 травня 2024 року.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" повідомила юристка Ліля Гемеджі.

Також правозахисниця зазначила, що під час процесу були порушення. Зокрема, суд заявив, що надав копію апеляційної скарги захисників одному з підсудних — Екрему Крошу. При цьому сам Крош ніяк документів не отримав.

Решті чотирьом, Айдеру Асанову, Леману Зекеряєву, Осману Абдуразакову і Рефату Сейдаметову, копії так і не надали. Їхніх розписок у матеріалах справи також не було.

З Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону апеляційному суду повідомили, що всі п'ятеро підсудних відмовилися від отримання копій скарг. Ці акти, за запевненнями кримських татар, їм також не дали.

"Захист просив перенести процес, але суд у цьому відмовив. Юристам і адвокатам дали лише півгодини на підготовку. У підсумку суд відхилив клопотання захисників і продовжив запобіжний захід п'ятьом політв'язням", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про другу Джанкойську групу у справі "Хізб ут-Тахрір"

24 січня у селах Джанкойського району пройшли обшуки, після яких затримали шістьох кримських татар і відвезли до Сімферополя, де їх заарештували наступного дня та відправили у СІЗО-1.

У серпні матеріали їхньої кримінальної справи передали до Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії ісламській політичній партії "Хізб ут-Тахрір", яка вільно діє у більшості країнах, у тому числі в Україні.

13 вересня стало відомо, що фігурантів "справи" етапували із слідчого ізолятору Сімферополя до СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок