До 12 років позбавлення волі загрожує окупаційним медійникам із Криму, які поширюють російські наративи

До 12 років позбавлення волі загрожує окупаційним медійникам із Криму, які поширюють російські наративи

колаборанти, СБУ Криму
Підозрювані Сергій Веселовський та Сергій Юхін. Фото: СБУ в АР Крим

​​Служба безпеки України повідомила про підозру двом колаборантам, які співпрацюють з РФ у тимчасово окупованому Криму. Зокрема, підозрювані позиціонують себе як політтехнологи і входять до оточення так званого голови Криму Сергія Аксьонова.

Про це повідомляє пресслужба СБУ в АР Крим. Мова йде про Сергія Веселовського та Сергія Юхіна. Зазначається, що підозрювані за наказом Аксьонова організували "філії" центральних рупорів кремля на території півострову. Серед них – інформагентство «південно-східний фронт» та онлайн-портал «Крим 24».

Веселовский – ведучий авторської програми, що також транслюється на пропагандистському телеканалі "Крим 24", де він публічно підтримує дії окупантів та виправдовує повномасштабне вторгнення РФ.

Серед спікерів на зазначену програму був також запрошений інший підозрюваний – керівник Сімферопольського осередку "Руської Єдності" Сергій Юхін, який до того ж позиціонує себе як блогер та політолог. Відомо, що він висловлював своє негативне ставлення до українського суспільства, яке за його словами, "загрожує мирному і стабільному життю росіян і жителів окупованих територій України, а тому заслуговує на повне фізичне знищення".

За даними слідства, обидва фігуранти підтримали окупантів ще під час захоплення Криму. Тоді вони під виглядом громадських діячів брали участь в організації проросійських масових заходів на території півострову.

На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки заочно повідомили Веселовському та Юхіну про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Дії Юхіна додатково кваліфіковано за ч. 2 ст. 442 Кримінального кодексу України (геноцид).

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок