У ГУР розповіли про втрати особового складу РФ через атаку по кораблю "Сергей Котов"

У ГУР розповіли про втрати особового складу РФ через атаку по кораблю "Сергей Котов"

Сергей Котов
Патрульний корабель проекту 22160 "Сергей Котов". Фото: Міноборони РФ

У Головному управлінні розвідки МОУ розповіли про втрати особового складу росіян через атаку українських дронів по російському патрульному кораблю "Сергей Котов" у Криму.

Про це повідомляє пресслужба української розвідки.

Попередньо, 7 військових загинуло, ще 6 — поранені. 52-х членів екіпажу, ймовірно, евакуювали.

Що відомо про патрульний корабель "Сергей Котов"

"Сергей Котов" — це модульний патрульний корабель проєкту 22160. Він один із найновіших кораблів у військово-морському флоті РФ. Він був спущений на воду у 2021 році й став четвертим кораблем у серії, поповнивши ряди Чорноморського флоту РФ.

Повне водовміщення — 1800 тонн, екіпаж складається з 28 осіб, автономність плавання становить до 60 діб.

У липні й серпні 2023 року окупанти заявляли про спроби атак на патрульні кораблі "Сергей Котов" і "Василий Быков" та стверджували, що атаки відбили.

Повторно корабель "Сергей Котов" атакували у вересні. За даними Страткома ЗСУ, вранці 14 вересня Сили оборони України успішно атакували два патрульні кораблі ЧФ РФ проєкту 22160 у північно-західній частині Чорного моря, в обох суден фіксували пошкодження. Міністерство оборони РФ заявляло, що п'ять морських безпілотників намагалися атакувати корабель в акваторії Чорного моря, але атаку нібито відбили.

18 вересня в ГУР заявили, що "Сергей Котов" унаслідок удару мав пошкодження гвинта й пробоїну в лівому борту вище за ватерлінію розміром 50 см на 100 см.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок