Засудженого до 12 років ув'язнення кримського політв'язня Мурасова етапують до Владимира

Засудженого до 12 років ув'язнення кримського політв'язня Мурасова етапують до Владимира

Кримський політв'язень Рустем Мурасов
Кримський політв'язень Рустем Мурасов. Фото: Кримська солідарність

Засудженого до 12 років позбавлення волі фігуранта другої Севастопольської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Рустема Мурасова етапують до російської в'язниці у Владимирі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це йдеться в його листі, який є у розпорядженні "Кримської солідарності".

Мурасов пише, що його етапування почалося ще 17 лютого. Він виїхав із СІЗО Новочеркаська з трьома іншими фігурантами цієї справи.

"У Пермі нас розділили. Мене — на тимчасове утримання в ІК-29, а інших — безпосередньо в СІЗО Пермі. Як я зрозумів, нас усіх везуть до Владимира. Здоров'я в нормі, загалом усе добре", — зазначив політв'язень.

Що відомо про другу Севастопольську групу у "справі Хізб ут-Тахрір"

17 серпня 2021 року в окупованому Криму російські силовики затримали після масових обшуків у будинках кримських татар п'ятьох людей: активістів Рустема Мурасова і Рустема Таїрова з Нахімовського району Севастополя, Джеббара Бекірова з Балаклавського району, активіста Завура Абдуллаєва з Бахчисарайського району та Раїфа Февзієва з Сімферопольського району.

Мурасова тоді затримували вдруге. Перший раз — у лютому 2016 року, але потім його відпустили. Цього разу його затримали після повернення активіста з суду над кримськими татарами в Ростові-на-Дону, куди він їздив підтримати представників свого народу.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок