Захист подаватиме апеляційну скаргу на арешт кримського активіста Якубова

Захист подаватиме апеляційну скаргу на арешт кримського активіста Якубова

Кримський активіст Ленур Якубов
Кримський активіст Ленур Якубов. Фото: Кримська солідарність

Захист активіста з окупованого Криму Ленура (Абдулли) Якубова, якого заарештували на 14 діб після масового обшуку у будинках кримських татар та мечеті 29 лютого, подаватиме апеляційну скаргу на адміністративну постанову щодо нього.

Про це повідомив його адвокат Еміль Курбедінов "Кримській солідарності".

За його словами, у поданих документах щодо справи Якубова виявилося безліч серйозних порушень, за якими не представлялося можливим винести судове рішення, але в "суді" все одно це було заявлено.

Активіст не визнав своєї провини та теж наголосив, що на долучених до матеріалів справи фото неможливо визначити, що на них відображено. Але "суд" визнав його винним все одно.

"Є термін, протягом якого ми, звісно ж, подамо апеляційну скаргу стосовно цієї постанови", — зазначив адвокат.

Під час судового засідання щодо Якубова зібралися кримські татари та громадянські журналісти "Кримської солідарності", чекати рішення. Кореспондента Алі Сейтаблаєва було затримано.

"Попросили людей розійтися подалі від будівлі суду. Якщо бути точним, на 300 метрів від суду відійдіть сказали. У мене був штатив розкладений на алеї, я його взяв і почав іти. Так би мовити, прислухавшись до їхньої вимоги. Після цього я почув, як услід мені крикнули: "Чия це камера?". Хочу зауважити, що камери у мене не було, був просто штатив... І до мене підійшов той самий співробітник — Шамбазов ("очільник" окупаційного відділу "Центру з протидії екстремізму" Руслан Шамбазов — ред.). Сказав: "Ти підеш із нами". Провів мене до нашого Кіровського МВС. Сказав, що тебе зараз запитають, де твоя камера і все інше. І під час цього мене трохи більше двох годин тримали в МВС. Тобто ставили питання і все інше", — розповів він.

Згодом Сейтаблаєва відпустили з двома повістками до російського військкомату: одна — на проходження тестів, друга — для уточнення документів про військовий обов'язок.

"Отримавши ці повістки, я маю намір зараз зв'язатися з юристами і обговорити свою позицію з приводу цих повісток", — зауважив він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок