Окупанти у Криму знову провели обшук у домашньому музеї кримського татарина Аметова

Окупанти у Криму знову провели обшук у домашньому музеї кримського татарина Аметова

Голова Судакського регіонального Меджлісу кримськотатарського народу Ільвер Аметов
Голова Судакського регіонального Меджлісу кримськотатарського народу Ільвер Аметов. Фото: Суспільне Крим

Окупанти у Криму провели обшук у домашньому музеї голови Судакського регіонального Меджлісу кримськотатарського народу Ільвера Аметова, де знаходиться колекція старовинних експонатів зброї, яку він збирав понад двадцять років.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це Аметов повідомив "Кримській солідарності" ввечері 26 лютого.

Обшук відбувся у четвер, 22 лютого. Кримському татарину зателефонували та попросили під'їхати до його музею. Там його чекали співробітники окупаційної поліції та люди у цивільному одязі. Вони шукали "незаконні предмети". Відповідні заходи тривали близько п'яти годин, після чого вилучили кілька залізних предметів на експертизу.

"У мене тут є "лимонкиРучна протипіхотна граната", патрони, але вони всі порожні. Я їх усі давно спустошив", — розповів Аметов.

Він вважає, що його переслідують за громадську діяльність і за статус голови регіонального Меджлісу.

"Я ні від чого відмовлятися не буду. Народ мене обрав. Якщо народ скаже, що я не потрібен, я того ж дня піду", — зауважив Аметов.

Що відомо про Ільвера Аметова

З моменту окупації півострову, будинок Судакського підприємця та колекціонера Ільвера Аметова обшукували тричі, а в його кафе “Базиргян” приходили з обшуками дев’ять разів, і це тільки за один туристичний сезон. Він жартує, що сумує, коли окупаційні силові структури не приходять до нього з обшуком більше місяця, про що розповідав Суспільному Крим.

Так, у травні 2017 року окупаційні силовики прийшли до Аметова додому через підозру в підриві електроопор.

27 вересня 2019 року під час обшуку домашнього музею у нього вилучили "на експертизу" посвідчення члена Меджлісу кримськотатарського народу, музейні експонати та деякі документи.

Як повідомляв тоді адвокат Назім Шейхмамбетов, російські силовики провели обшуки "в рамках дослідчої перевірки" за підозрою в скоєнні злочинів, передбачених ст. 280 (Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності), ст. 282 (Збудження ненависті або ворожнечі, а так само приниження людської гідності) і ст. 238 (Виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт чи надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки) Кримінального кодексу Росії.

Після цього прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне виробництво через незаконні обшуки в домоволодінні Аметова.

У травні 2020 року окупаційний Судакський міський суд прийняв рішення оштрафувати на 150 тисяч рублів кримського татарина. Штраф стосувався його підприємницької діяльності.

У серпні 2020 року "Судакський міський суд" визнав Аметова винним у незаконному зберіганні зброї. Його засудили до 8 місяців обмеження волі.

У лютому 2022 року окупаційний Верховний суд Криму скасував рішення Судакського міського суду і відправив справу на новий розгляд.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок