Понад місяць не може потрапити до лікарів: політвʼязень Сейтабдієв не отримує медичну допомогу в російській в'язниці

Понад місяць не може потрапити до лікарів: політвʼязень Сейтабдієв не отримує медичну допомогу в російській в'язниці

Сейтвелі Сейтабдієв
Політвʼязень Сейтвелі Сейтабдієв. Фото: Кримська солідарність

Політвʼязень Сейтвелі Сейтабдієв, якого окупанти засудили до 14 років позбавлення волі, поскаржився на відсутність меддопомоги у в'язниці Єльця Липецької області РФ.

Про це "Кримській солідності" повідомили родичі кримського активіста.

Сейтабдієв розповів, що на його скарги в медсанчастину лікарі не реагують. Понад місяць він не може потрапити на прийом до хірурга й окуліста. А після прийому у лікаря-дерматолога йому так і не поставили точного діагнозу. Сейтабдієва турбує сильний свербіж, через що він роздирає шкіру голови до крові, і жодні препарати йому не допомагають. Крім того, політв'язня турбують болі в спині та ліктях.

За словами кримського татарина, співробітники російських правоохоронних органів, які приїжджають до в'язниці для слідчих заходів, можуть дозволити собі висловлювання, що ґрунтуються на міжнаціональній та релігійній неприязні. Хто і які саме слова адресував кримському татарину — він не пояснив.

Також політв'язень поскаржився на якість їжі, води та санітарних умов. У в'язниці ув'язненим часто дають свинину, через що Сеітабдієв змушений харчуватися тільки хлібом.

"Стабільного графіка, коли водять у лазню, немає. Дуже часто адміністрація обмежується одним разом на тиждень. Камеру, де, крім Сейтвелі Сейтабдієва, перебувають ще п'ятеро людей, ніхто не обробляє. На стелі з'явився грибок, стіни сирі, а вночі буває холодно", — йдеться у повідомленні.

Кримський татарин також заявив, що не може дзвонити сім'ї, оскільки немає співробітників, які могли б виводити на дзвінки. Останній раз, коли він говорив із рідними, був понад місяць тому.

Що відомо про Сейтвелі Сейтабдієва

  • 27 березня 2019 року Сейтвелі Сейтабдієва заарештували у справі про участь у "терористичній організації".
  • 18 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону ухвалив обвинувальний вирок Сейтвелі Сейтабдієву та іншим чотирьом учасникам справи другої сімферопольської групи. Сейтабдієва визнали винним в участі в Хізб ут-Тахрір і засудили до 14 років позбавлення волі з відбуванням терміну в колонії суворого режиму. З них перші п'ять років він проведе у в'язниці.
  • 7 липня 2023 року Апеляційний військовий суд Власіхи затвердив вирок політв'язню та іншим учасникам справи.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок