Політв'язня Сервера Мустафаєва перевели в суворі умови утримання у колонії Тамбовської області

Політв'язня Сервера Мустафаєва перевели в суворі умови утримання у колонії Тамбовської області

Сервер Мустафаєв
Політвʼязень Сервер Мустафаєв. Фото: Кримська солідарність

Кримськотатарського правозахисника і журналіста "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва, засудженого на 14 років ув'язнення, відправили до СУУ (суворих умов тримання) в ВК-1 Тамбовської області.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" розповіла його дружина Майє, яка разом із сім'єю змогла відвідати чоловіка в Тамбові.

За словами політв'язня, його переведення в СУУ пояснили так: "Нічого особистого, просто через тяжкість статті".

"Усе це — не через будь-які дії Сервера, а просто через статтю, за якою його засудили. Фактично, це додаткове покарання, крім вироку", — розповіла його дружина Майє Мустафаєва.

Через те, що він перебуває в СУУ, його не можуть виводити з камери на навчання. Ще на початку 2023 року кримськотатарський правозахисник і журналіст зміг вступити на юридичний факультет на заочну форму. Але йому не давали вчитися навіть дистанційно — близько року правозахисник значився студентом, але так і не міг розпочати навчання.

Майє Мустафаєва розповіла, що скаржилася у ФСВП. Там обіцяли, що в усьому "розберуться" і він відвідуватиме заняття. Однак цього так і не сталося.

На здоров'я кримськотатарський журналіст не скаржиться. Однак після переведення в СУУ у нього почалися проблеми із зором, читає і пише тільки в окулярах.

Мустафаєв продовжує займатися правозахисною діяльністю, навіть перебуваючи в найсуворіших умовах у колонії. Він допомагає своєму сусіду по камері, узбеку за походженням, повернути дитину, яку в того відібрали, коли він сів у в'язницю. Мустафаєв виступив у суді як представник цього чоловіка і його перекладач.

Що відомо про Сервера Мустафаєва

Сервер Мустафаєв - координатор громадського об'єднання "Кримська солідарність", що надає юридичну, інформаційну та соціально-побутову допомогу сім'ям політв'язнів Криму.

З 2014 року Мустафаєв займався системним моніторингом ситуації в Криму і висвітлював політично мотивовані судові процеси.

21 травня 2018 року після обшуків силовики заарештували Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.

16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону кримського мусульманина засудили до 14 років позбавлення волі.

14 березня Апеляційний військовий суд у Власісі практично в повному обсязі відмовив захисту в задоволенні скарг. Загалом у справі відбулося понад 45 судових засідань.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок