У Києві презентували фільм "Кримські Аскери" про кримських татар, які воюють за Україну

У Києві презентували фільм "Кримські Аскери" про кримських татар, які воюють за Україну

Ексклюзивно
Презентація фільму "Кримські Аскери"
Презентація фільму "Кримські Аскери". Фото: Суспільне Крим

Кримськотатарський Ресурсний Центр (КРЦ) презентував документальний фільм "Кримські Аскери", який розповідає про участь представників кримськотатарського народу в російсько-українській війні.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Крим.

Документальний фільм складається з низки інтерв’ю з військовими Збройних сил України кримськотатарського походження. Частина інтерв’ю з героями була записана на умовах анонімності з міркувань безпеки. Рідні декількох військових перебувають в окупованому Криму.

Менеджерка кримськотатарського ресурсного центру Людмила Коротких зазначила, що метою фільму є висвітлення кримських татар в лавах ЗСУ, а також показати, що багато представників кримськотатарського народу долучились до боротьби проти окупантів ще в 2014 році.

Сьогодні ми проводимо презентація документального фільму ,"Кримські Аскери", метою цього фільму є висвітлити і з одного боку розвінчати міф про те, що нібито кримські татари не воюють та їх немає у лавах ЗСУ. І насправді показати, що деякі з них ще в 2014 році покинули Крим і долучилися до боротьби за повернення півострова, деякі після повномасштабного вторгнення. Тут історії людей, які діляться своїми враженнями, своїми переживаннями і в першу чергу своєю мотивацією — чому вони це роблять, чому для них війна за Бахмут, в тому числі, є війною й за звільнення Криму.
Презентація фільму "Кримські Аскери"
Презентація фільму "Кримські Аскери". Фото: Суспільне Крим

Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв зазначив, що цей фільм важливий перш за все для кримськотатарського народу

Ідея підготовки такого фільму у нас виникла давно. Таких фільмів у публічній площині ще не було. Це перший фільм. Ми намагаємося продемонструвати роль та участь представників кримськотатарського народа в російсько-українській війні. Чому це важливо? По-перше, це важливо для самого кримськотатарського народу, тому що протягом останніх 70-ти років кримські татари і національний рух кримськотатарського народу проводив ненасильницьку боротьбу за свої права, за свою свободу. Це в тому числі і важливо для українського суспільства. По-друге, нам дуже потрібно, щоб такий контент був доступний до міжнародного суспільства, до міжнародної спільноти. Для того щоб з одного боку, активізувати діаспору кримськотатарську в Туреччині, в Румунії там, в інших країнах.І в тому числі більше проінформувати міжнародну спільноту, що як раз таки майбутнє у кримських татар, майбутнє у корінного народу може бути тільки у звільненій, європейській, правовій державі Україна.
Презентація фільму "Кримські Аскери"
Презентація фільму "Кримські Аскери". Фото: Суспільне Крим

Один із героїв фільму, Іса Акаєв командир підрозділу "Крим", висловив сподівання, що документальна стрічка приверне максимальну увагу як до війни в Україні, так і до кримськотатарського народу.

Фільм сподобався, добре вийшов. Я думаю потрібно більше таких речей (робити -ред.) про нашу боротьбу. Ми повинні пізнавати один одного. І доповнювати один одного. Я сподіваюсь, що цей фільм приверне максимальну увагу до нас, кримських татар. І саме до війни в Україні. Я дуже хочу, щоб багато людей розуміли, що Росія ворог не тільки Україні і кримським татарам. Це ворог всіх народів, які були у складі Російської імперії. На сьогоднішній день те, що відбувається у нас, це великий шанс звільнитися від них. І тому, якщо ми зараз за це все візьмемося, кожен народ отримає своє.
Презентація фільму "Кримські Аскери"
Презентація фільму "Кримські Аскери". Фото: Суспільна Крим

Учасник фільму, військовослужбовець Артем Кичко, вважає, що подібні документальні фільми повинні заполонити інформаційний простір та нагадати людям про обʼєднання проти спільного ворога.

Я взагалі почав свою військову службу ще в утробі матері. Тому що мій батько є військовослужбовцем. Він зараз також знаходиться на лінії фронту, хоча він уже пенсіонер.І після повномасштабного вторгнення він добровільно пішов знову в лави ЗСУ, захищає зараз Україну. Йому 59 років. Все моє дитинство, все моє життя було пов'язане з армією, тому що і батько військовий, і матір військова. А вже потім, коли прийшов час вступати в якийсь університет, я вступив до військового інституту, де навчався 4 роки. Отримав вищу військову освіту і звання лейтенанта. Пішов служити у спецпідрозділи. Потім я звільнився і вже 24 лютого, коли почалася повномасштабна війна, я добровільно пішов знову на захист нашої Батьківщини... Очікую від суспільства знову цей драйв об'єднанності, який був в перші тижні повномасштабного вторгнення. Вважаю, що такі фільми мають зараз дуже сильно заполонити інформаційний простір.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок