Російський суд у Московській області відхилив апеляції захисту щодо перегляду вироку фігурантам другої Сімферопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір" — громадянським журналістам Осману Аріфмеметову, Руслану Сулейманову, Рустему Шейхалієву та активістам Яшару Муєдінову і Енверу Аметову.
Про це "Кримській солідарності" розповіла адвокатка Ліля Гемеджі.
Засідання перенесли на 9 січня. Судді аргументували це поганим відеозв'язком та відсутністю технічного забезпечення, адже вони перебували у Московській області, а адвокати — у Криму.
Також Гемеджі зазначила, що у кримських політв'язнів проблеми зі здоров'ям.
"У Шейхалієва Рустема є явні ознаки серцевої недостатності, проте на обстеження і до вузького спеціаліста його ніхто не вивозить, медичну допомогу не надають. Стороні захисту вдалося поставити суд під сумнів щодо необхідності засекречування даних анонімних свідків, адже в аудіопротоколі ПОВС (Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону — ред.) дані цього свідка вказані і вони збігаються з тими даними, про які заявляла сторона захисту в ході першої інстанції", — повідомила адвокатка.
Що відомо про другу Сімферопольську групу "справи Хізб ут-Тахрір"
- 27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.
- Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.
- Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
- Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти, волонтери.
Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook