Скільки відсотків українців виступають за утворення кримськотатарської автономії після деокупації Криму — соцопитування

Скільки відсотків українців виступають за утворення кримськотатарської автономії після деокупації Криму — соцопитування

Крим зі супутників
Кримський півострів зі супутників. Ілюстративне фото. wikipedia.org

Більшість опитаних українців вважає, що краще залишити статус автономної республіки після деокупації Криму. Трохи менше відповіли за Кримську область та найменший відсоток — за утворення кримськотатарської автономії.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг" на замовлення ГО "Школа Політичної Аналітики".

Було опитано дві тисячі людей віком від 18 років з 10 до 14 жовтня в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій. Результати зважили з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.

Результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг" на замовлення ГО "Школа Політичної Аналітики"
Результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг" на замовлення ГО "Школа Політичної Аналітики". Скріншот інфографіки з дослідження

За кримськотатарську автономію виступили 17% опитаних. З них більшість мешкає у Києві (30%), а найменше — на Донбасі (9%). Серед чоловіків та жінок ставлення до цього питання майже не відрізняється – 18 та 17% відповідно. Водночас за автономію кримських татар більше виступали люди старшого віку.

Але більшість (45%) опитаних відповіли, що після деокупації Криму хочуть повернути півострову статус автономної республіки. З них більша частина мешкає на заході – 50%, а найменша – у Києві (36%). Чоловіків, які підтримують цю ідею, 40% у порівнянні з 26% жінок.

Трохи менше людей бажають, щоб була Кримська область – 32%. Найбільше тих, хто виступає за цей варіант, на Галичині (37%), а найменше – на заході (28%). За утворення відповідної області відповіли більше жінок, ніж чоловіків: 51% та 37% відповідно.

Що відомо про можливий статус Криму після його деокупації

Заява радника голови ОП Михайла Подоляка у травні цього року щодо статусу Кримського півострова, де він наголосив, що після деокупації Крим, найімовірніше, втратить автономний статус, викликала чималий резонанс серед представників влади й жителів захопленого регіону. Суспільне Крим зібрало реакції і думки кримчан та українських високопосадовців щодо майбутнього статусу Криму.

У червні представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева на "Форумі майбутнього" озвучила можливі варіанти статусу півострова після його деокупації: статус-кво – Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, кримська автономія з правом кримськотатарського народу на самовизначення чи Кримська область. Водночас Севастополь хочуть позбавити особливо статусу, який базувався на російських наративах.

У жовтні глава Меджлісу кримськотатарського народу заявив, що Кримський півострів є невід'ємною складовою України, а створені на його території Автономна Республіка Крим та Севастополь підлягають трансформації в національно-територіальну автономію, яка здійснюватиме повноваження, визначені Конституцією України. Він розповів, що забезпечуватиме така автономія.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок