Більшість опитаних українців вважає, що краще залишити статус автономної республіки після деокупації Криму. Трохи менше відповіли за Кримську область та найменший відсоток — за утворення кримськотатарської автономії.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг" на замовлення ГО "Школа Політичної Аналітики".
Було опитано дві тисячі людей віком від 18 років з 10 до 14 жовтня в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій. Результати зважили з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.
За кримськотатарську автономію виступили 17% опитаних. З них більшість мешкає у Києві (30%), а найменше — на Донбасі (9%). Серед чоловіків та жінок ставлення до цього питання майже не відрізняється – 18 та 17% відповідно. Водночас за автономію кримських татар більше виступали люди старшого віку.
Але більшість (45%) опитаних відповіли, що після деокупації Криму хочуть повернути півострову статус автономної республіки. З них більша частина мешкає на заході – 50%, а найменша – у Києві (36%). Чоловіків, які підтримують цю ідею, 40% у порівнянні з 26% жінок.
Трохи менше людей бажають, щоб була Кримська область – 32%. Найбільше тих, хто виступає за цей варіант, на Галичині (37%), а найменше – на заході (28%). За утворення відповідної області відповіли більше жінок, ніж чоловіків: 51% та 37% відповідно.
Що відомо про можливий статус Криму після його деокупації
Заява радника голови ОП Михайла Подоляка у травні цього року щодо статусу Кримського півострова, де він наголосив, що після деокупації Крим, найімовірніше, втратить автономний статус, викликала чималий резонанс серед представників влади й жителів захопленого регіону. Суспільне Крим зібрало реакції і думки кримчан та українських високопосадовців щодо майбутнього статусу Криму.
У червні представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева на "Форумі майбутнього" озвучила можливі варіанти статусу півострова після його деокупації: статус-кво – Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, кримська автономія з правом кримськотатарського народу на самовизначення чи Кримська область. Водночас Севастополь хочуть позбавити особливо статусу, який базувався на російських наративах.
У жовтні глава Меджлісу кримськотатарського народу заявив, що Кримський півострів є невід'ємною складовою України, а створені на його території Автономна Республіка Крим та Севастополь підлягають трансформації в національно-територіальну автономію, яка здійснюватиме повноваження, визначені Конституцією України. Він розповів, що забезпечуватиме така автономія.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook