Окупаційний Апеляційний військовий суд Сімферополя переніс розгляд поданих апеляційних скарг від захисту та самих п'ятьох фігурантів Сімферопольської другої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" на п'ять днів через порушення з боку співробітників СІЗО №3 Новочеркаська.
Про це повідомила адвокатка Ліля Гемеджі "Кримській солідарності".
Апеляційне засідання пройшло 10 листопада щодо скарг зі сторони захисту та засуджених Руслана Сулейманова, Османа Аріфмеметова, Рустема Шейхалієва, Енвера Аметова та Яшара Муєдінова.
"Це вже третє за рахунком судове засідання, але обставини так і не дозволили нам по суті перейти до суті - розгляду поданих апеляційних скарг", — зазначила Гемеджі.
"Суд" закінчив доповідати матеріали справи і перейшов до доповнення до апеляційної скарги Аметова Енвера, але він не встиг закінчити свою промову через обідню перерву.
"Однак співробітники СІЗО №3 Новочеркаська не спромоглися відвести наших підзахисних до місця приймання їжі, унаслідок чого вони понад дві години просиділи в обідню перерву в кімнаті, через яку йде відеоконференцзв'язок з "Апеляційним військовим судом". Своє небажання виводити з цієї кімнати пояснили тим, що обідня перерва для "суду", але не для них", — зауважила адвокатка.
Після перерви ці обставини було повідомлені окупаційному суду. Вивчивши клопотання та доводи, він оголосив перерву в судових засіданнях для того, щоб політв'язні мали змогу поїсти, і в такий спосіб спробував поновити їхні конституційні права.
Наступне засідання перенесли на 15 листопада на 10:00.
"У наступному судовому засіданні сторона захисту продовжуватиме доповнювати свої апеляційні скарги, а наші підсудні — свої апеляційні скарги. Після чого сторона захисту готова заявити низку клопотань і ми сподіваємося, що далі судовий процес триватиме у зв'язку зі встановленим регламентом", — зазначила Гемеджі.
Засідання було відкритим. На нього прийшли побачити кримських татар їхні родини.
"Ми зайшли, побачили хлопців, усі передали Салам Алейкум. Поки в нас була обідня перерва, виявилося, що хлопців на обідню перерву не виводили. Виходить, що через це порушення, засідання було перенесено на 15 число", — розповіла дружина Муєдінова, Найлє Ібрагімова.
Що відомо про Сімферопольську другу групу у "справі Хізб ут-Тахрір"
- 27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських мусульман. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.
- Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.
- Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
- Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти, волонтери.
Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook