Засуджений до 14 років колонії цивільний журналіст, кримський татарин Руслан Сулейманов, в якого вроджена вада серця і тахікардія, поскаржився на бездіяльність лікарів і умови утримання в СІЗО №3 Новочеркаська.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомила "Кримській солідарності" адвокатка Світлана Олексенко після побачення з політв'язнем у слідчому ізоляторі.
За її словами, політв'язень неодноразово звертався до лікарів через хворобу серця, але вони лише один раз відвідали його та порадили пустирник і гліцин, від яких чоловік відмовився. На його прохання дати ліки без спирту медики заявили, що таких немає в наявності.
Крім того, у камері підвищена вологість. Сулейманов спав на куртці допоки не включили опалення 16 жовтня. З 5 жовтня, як його перевели в одиночну камеру, постільну білизну так і не поміняли.
Захисниця фігуранта Сімферопольської другої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" зазначила, що прати білизну неможливо, адже немає місця для сушарки. Також політв'язень не може нічого купити у магазині із засобів гігієни.
Також за ним постійно спостерігають через відеокамеру. На запитання бранця Кремля, чому його перевели в одиночну камеру, співробітники ізолятору сказали: "Ти стоїш на профобліку. Якщо не підеш, застосуємо силу". Він зробив запити, чому комісія ухвалила відповідне рішення, але відповіді поки немає.
Адвокатка Сулейманова додала, що фруктів і овочів немає, а питна вода — тільки фільтрована з-під крана.
На даний момент кримський татарин зміг зателефонувати матері та дружині, але довгострокові побачення йому не дозволяють. На короткострокові побачення на кілька годин родині політв'язня важко добиратися з Криму.
Що відомо про Руслана Сулейманова
27 березня 2019 року його затримали після наймасовіших обшуків у будинках кримських татар у мікрорайонах Кам'янка і Строганівка Сімферополя. Через величезний обсяг матеріалів правоохоронці безпрецедентно розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять п'ятірок підсудних. Майже всі затримані були цивільними журналістами чи громадськими активістами.
24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Сулейманова до 14 років ув'язнення за нібито терористичну діяльність та спробу захоплення влади. Чотири роки терміну він проведе у в'язниці та ще рік буде обмежений у свободі пересування.
Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook