Білогірське водосховище у тимчасово окупованому Криму продовжує міліти швидкими темпами. Вже повністю висохла його південна частина, куди впадає річка Біюк-Карасу. Середина водойми теж сильно обміліла.
Про це інформує "Крим.Реалії".
Навіть після припинення скидання води з цього водосховища у річку Біюк-Карасу, яка живить Північнокримський канал, все одно недостатньо, щоб воно не міліло.

"Води стало менше надходити в Білогірське водосховище, а якість її стала набагато гіршою. І винна в цьому не тільки посуха. Річ у тім, що нижче витоку Карасу-Баші розвивається форелеве господарство з усіма наслідками, що випливають, у прямому і переносному сенсі, у річку Біюк-Карасу", — розповіли мешканці села Карасівка, що на півдні даного водосховища.
Крім того, середина Білогірського водосховища теж обміліла. Вже видно водорості, які визирають із води.
У свою чергу, Тайганське водосховище поруч теж залишається під загрозою висихання.
Що відомо про обміління водосховищ у Криму
- Через обміління одного з найбільших у Криму водосховищ — Білогірського, вся південно-східна частина півострова може залишитися без стратегічного запасу води. "Спікер" окупаційного кримського парламенту Володимир Константинов у вересні заявляв, що цих запасів вистачить на понад рік.
- Через посуху в окупованому Криму фіксується масове обміління річок, які живлять наливні водосховища півострова. "Глава" окупаційного кримського парламенту заявив, що запасів води для потреб кримчан має вистачити на рік.
- Станом на 25 жовтня, ситуація з наповнюваністю Білогірського водосховища, яке почало міліти у серпні, вже була критична. Окупанти змушені були звести до мінімуму спуск води з водосховища у русло річки Біюк-Карасу, але рівень води у ньому продовжував падати.
- Через чотири місяці після підриву греблі Каховськоїй ГЕС окупантами, Кримський півострів опинився на порозі водної кризи. Білогірське та Тайганське водосховища заповнені на 32% і 16% від проектного обсягу.
- Також після підриву ГЕС окупаційна влада Криму почала замовчувати серйозні проблеми з водопостачанням на півострові, а саме зі забезпеченням мешканців прісною водою.
- На початок жовтня водосховища природного стоку в Криму наповнені на 62%. Ситуацію погіршує посушлива осінь на півострові, опадів дуже мало для наповнення водосховищ.
- У серпні окупаційний глава Криму Сергій Аксьонов заявляв, що рівень води у Північнокримському каналі поступово знижується, запасів у ньому вистачить ще до трьох місяців.
- Через Північнокримський канал території Крим забезпечуються прісною водою. Через підрив греблі є ризик обміління каналу, адже здійснюється неконтрольований викид води вниз за течією.
- Північнокримський канал раніше поповнювався водою з Каховського водосховища на Дніпрі. Наразі супутникові знімки показують, що на ділянках Дніпра, що живлять водою канал, з'явилися сліди обміління.
- Секретар РНБО Олексій Данілов припускає, що через підрив Каховської ГЕС, Крим залишиться без води на найближчі три-десять років, адже постачання води до півострова стане фізично неможливим.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook