Перейти до основного змісту
Кримський політв'язень Сейдаметов потребує термінової медичної допомоги

Кримський політв'язень Сейдаметов потребує термінової медичної допомоги

Кримський політв'язень Сейдаметов потребує термінової медичної допомоги
Ленур Сейдаметов. Кримський політв'язень Ленур Сейдаметов. Фото: Кримська солідарність

Засуджений на 13 років ув'язнення фігурант третьої Сімферопольської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Ленур Сейдаметов потребує термінової медичної допомоги. У політв'язня виявили кісту Бейкера в колінному суглобі та необхідно оперувати нижній відділ хребта.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це кримський татарин розповів своїй дружині Аджирі Сейдаметовій тюремним зв'язком "Зонателеком", яка передала його слова "Кримській солідарності".

З 2 листопада Сейдаметов знаходиться у тюремній лікарні у колонії Липецької області в Росії. На госпіталізацію він чекав півтора місяця. У бранця Кремля взяли аналізи та зробили комп'ютерну томографію. Хірург підтвердив, що необхідно провести операцію.

"Вийшло так, що він потрапив на вихідні і поки чекає робочих днів", — уточнила Аджире Сейдаметова.

За її словами, чоловік не може довго сидіти та лежати через кісту Бейкера у колінному суглобі. Також він втратив слух на одне вухо.

Що відомо про Ленура Сейдаметова

  • До арешту кримський татарин працював продавцем на ринку, згодом будівельником і зубним техніком, а з 2020 року займався вантажоперевезенням в окупованому Сімферополі.
  • 17 лютого 2022 року Сейдаметова затримали після масових обшуків. Також тоді затримали Тимура Ялкабова, Азамата Еюпова, Яшара Шихаметова, Ернеста Ібрагімова та Олега Федорова. Їм інкримінували статтю 205.5 КК РФОрганізація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації, статті 30Приготування до злочину та замах на злочин та 278 КК РФНасильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади.
  • 22 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Тимура Ялкабова та Ленура Сейдаметова до 17 і 13 років у колонії суворого режиму. Справу розглядали три судді — Роман Сапрунов, Ризван Зубаіров, Сергій Гришин.
  • За матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували вчиняти терористичний акт та не закликали інших до здійснення терористичних дій. Захист та підсудні називають процес сфабрикованим і пов'язують арешти з висловленням громадянської позиції та публічною критикою силових структур за репресії щодо інших кримських татар.
  • 10 січня 2023 року Сейдаметова етапували до в'язниці міста Єлець Липецької області із СІЗО Новочеркаська після розгляду апеляції на вирок російського суду.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок