Учасниця руху "Жовта стрічка" розповіла, як це бути партизаном в умовах російської окупації Криму

Учасниця руху "Жовта стрічка" розповіла, як це бути партизаном в умовах російської окупації Криму

Ексклюзивно
Учасниця руху "Жовта стрічка" розповіла, як це бути партизаном в умовах російської окупації Криму
Віолетта Столярова. Суспільне Крим

59-річна кримчанка Віолетта Столярова, учасниця партизанського руху "Жовта стрічка", розповіла про спротив російській окупації Криму та переслідування за проукраїнську позицію.

Про це вона повідомила Суспільному Крим.

"Звичайно, мені хотілося б дочекатися швидкої деокупації і повернутися до Криму", — наголосила Віолетта.

Кримчанка зазначила, що спротив російській окупації півострова відчувала ще з 2014-го, але особисті обставини тоді не дозволяли їй висловлювати протест. Проте все змінилося після 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення до України.

"Я зрозуміла, що треба щось шукати, адже мій дух не міг вгамуватися, заспокоїтися, я не могла жити з цим, як ми жили з 2014 року вдаючи, що нічого не відбувається. У соцмережах, у фейсбуці, я знайшла рух ненасильницького опору "Жовта стрічка". Я подивилася чим вони займаються та вирішила, що це буде мій шлях", — розповідає активістка.

Столярова почала вʼязати синьо-жовті стрічки та розміщувати їх у публічних місцях в окупованому Севастополі.

"Першу стрічку я повісила біля пенсійного фонду. Там багато людей ходять, особливо людей похилого віку, які схиблені на СРСР, і у мене був виклик повісити стрічку саме там", — повідомила Віолетта.

Віолетта Столярова розмістила першу жовт-блакитну стрічку біля пенсійного фонду у Севастополі
Віолетта Столярова розмістила першу жовт-блакитну стрічку біля пенсійного фонду у Севастополі. З власного архіву Віолетти Столярової

Після чергового ракетного обстрілу України, Віолетта придбала жовту та блакитну фарбу й почала писати патріотичні гасла. Жінка каже, їх часто стирали, особливо, в публічних місцях.

"Якось мене зняла камера відеоспостереження і відстежила, в який бік я пішла. А потім відстежили дорогу, якою я їхала, тому що в той момент було малолюдно, машин практично не було і вистежили мою машину", — стверджує активістка.

Віолетта Столярова писала патріотичні гасла
Віолетта Столярова писала патріотичні гасла. З власного архіву Віолетти Столярової

Вже через два дні окупаційні правоохоронці провели в домі Віолетти обшук. Жінка змушена була зізнатися у своїх діях та пояснила, що зробила це у відповідь на рішення Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

"Вони тоді запропонували сісти в машину і щоб я на місці показала, як я це робила. І поїхали моєю машиною, але вони побачили іншу фарбу. Тоді довелося визнати ще кілька випадків", — розповіла учасниця руху "Жовта стрічка".

Після цього жінку допитали в управлінні ФСБ, де змусили вибачитися на камеру, зачитавши написаний російськими силовиками текст. Тоді телефон Віолетти забрали для перевірки та відпустили додому. Після цього інциденту кримчанка вирішила залишити півострів.

Учасниця "Жовтої стрічки" залишала в окупованому Севастополі патріотичні гасла
Учасниця "Жовтої стрічки" залишала в окупованому Севастополі патріотичні гасла. З власної архіву Віолетти Столярової

"Я не стала ризикувати, я зібрала речі та швидко виїхала на територію Білгородської області, де перейшла кордон на Сумщину", — зазначила вона.

Після втечі з Криму, Віолетта живе у Києві. Про своє рішення долучитися до партизанського руху, каже, не жалкує.

Координатор "Жовтої Стрічки" Іван зазначає, що учасники партизанського руху усвідомлено йдуть на небезпеку, щоб прискорити перемогу та висловленням проукраїнської позиції — психологічно вплинути на окупантів.

За його даними, зараз у партизанському русі "Жовтій стрічці" щонайменше 10 тисяч учасників на тимчасово окупованих Росією українських територіях.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок