Перейти до основного змісту
У ПАРЄ знову закликали РФ звільнити політв’язня Амета Сулейманова

У ПАРЄ знову закликали РФ звільнити політв’язня Амета Сулейманова

У ПАРЄ знову закликали РФ звільнити політв’язня Амета Сулейманова
Амет Сулейманов. Кримська солідарність

Доповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликали російську владу звільнити незаконно ув’язненого громадянського журналіста Амета Сулейманова, якого попри серйозні проблеми зі здоров’ям етапували СІЗО-2 Сімферополя до російської колонії.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це йдеться в заяві ПАРЄ.

Генеральні доповідачі ПАРЄ з питань правозахисників і інформаторів, а також з питань політичних в’язнів Емануеліс Зінгеріс (Литва, EPP/CD) і Сунна Еварсдоттір (Ісландія, SOC) висловили занепокоєння щодо здоров’я журналіста.

“Амет Сулейманов страждає на низку захворювань, включно із серйозною проблемою із серцем. Хоча спочатку він перебував під домашнім арештом, у квітні 2023 року його перевели до СІЗО. Ми дуже стурбовані тим, що життя пана Сулейманова перебуває під загрозою, після повідомлень про те, що його переводять до в’язниці у віддаленій частині Росії і що йому було відмовлено в доступі до важливих медичних матеріалів”, – ідеться в заяві.

У ПАРЄ закликали РФ скасувати рішення про переведення Сулейманова з-під домашнього арешту до в’язниці, забезпечивши йому доступ до відповідних медикаментів і медичної допомоги, а також забезпечити його негайне звільнення.

Що відомо про Амета Сулейманова

  • Сулейманов – громадянський журналіст “Кримської солідарності”, який повідомляв про обшуки та затримання кримських татар після незаконної окупації Криму Росією 2014 року.
  • 11 березня 2020 року в Бахчисараї окупованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, внаслідок чого затримали чотирьох із них: Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.
  • У жовтні 2021-го його засудили до 12 років позбавлення волі за звинуваченням в участі в терористичній організації та підготовці насильницького захоплення влади.
  • До 5 квітня 2023 року Сулейманов перебував під домашнім арештом через хворобу серця.
  • Цей вирок широко засудили правозахисні організації, назвавши його помстою за законну діяльність Сулейманов.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок