Перейти до основного змісту
За 9 тисяч км від дому. Кримського політв'язня Шейхалієва етапували до Благовєщенська

За 9 тисяч км від дому. Кримського політв'язня Шейхалієва етапували до Благовєщенська

Кримського політв'язня Шейхалієва етапували до Благовєщенська
Рустем Шейхалієв. Фото: Кримська солідарність

Засудженого Росією до 14 років ув'язнення громадянського журналіста з Криму Рустема Шейхалієва етапували до в'язниці Благовєщенська Амурської області в РФ. До цього фігуранта другої Сімферопольської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" утримували в Єнісейську Красноярського краю.

Читай цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила його дружина Сурія Шейхалієва на своїй сторінці у Facebook 21 травня.

"Рустем пише, що з в'язниці його вивезли в красноярський ТПП (транзитно-пересильний пункт), звідки відправили в Іркутськ. З іркутського ТПП мого чоловіка етапували в Читу. Там він дізнався, що везуть у Благовєщенськ... Дев'ять тисяч кілометрів. Тепер нас розділяє майже десяток кілометрів", — зазначила вона.

Нагадаємо, представництво президента в АРК повідомило, що окупанти у Криму щонайменше 18 журналістів та громадянських репортерів, серед них й Шейхалієв.

Що відомо про другу Сімферопольську групу "справи Хізб ут-Тахрір"

27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.

Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.

Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти та волонтери.

Через величезний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять п'ятірок підсудних.

24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону визнав фігурантів справи винними в терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова і Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва і Османа Аріфмеметова — до 14 років. Чотири роки політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp, Facebook, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок