Перейти до основного змісту
"Моя депортація": книжка кримськотатарського журналіста Османа Аріфмеметова, написана в СІЗО, вийшла друком

"Моя депортація": книжка кримськотатарського журналіста Османа Аріфмеметова, написана в СІЗО, вийшла друком

Книжка "Моя депортація. Репортажі кримського журналіста, написані в СІЗО"
Книжка "Моя депортація. Репортажі кримського журналіста, написані в СІЗО" Османа Аріфмеметова. ZMINA

Кримськотатарський громадянський журналіст Осман Аріфмеметов, якого окупаційна влада РФ засудила до 14 років ув’язнення, написав і видав книгу з-за ґрат. Видання під назвою "Моя депортація. Репортажі кримського журналіста, написані в СІЗО" вийшло друком.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це написала голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

У збірці — тексти, які Осман створював протягом кількох років перебування в російських слідчих ізоляторах і тюрмах — від Сімферополя до Мінусинська. Він описує побут в’язнів, умови утримання, психологічний тиск, знущання та фальсифікації в російській судовій системі.

Аріфмеметов — викладач математики, програміст і один із перших громадянських журналістів у Криму, який висвітлював незаконні обшуки та сфабриковані судові процеси. Згодом і сам став жертвою репресивного апарату. У 2022 році його засудили за сфабрикованим обвинуваченням у "тероризмі".

Книга вийшла українською мовою у видавництві "Віхола" за підтримки Посольства Чеської Республіки в Україні. Тексти переклала Марія Горбач, передмову написав надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Наріман Джелял.

Нагадаємо, на момент публікації книжки Османа Аріфмеметова етапують із в’язниці в Мінусинську до до СІЗО Челябінськ. У листі до родичів він описав нелюдські умови етапування, порівнявши їх із депортацією кримських татар 1944 року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp, Facebook, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок