У Чернівцях провели Всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування на честь загиблого військовослужбовця Олега Ленюка. Такі змагання відбуваються втретє.
Олег Ленюк був майстром спорту України зі спортивного орієнтування, а на початку повномасштабного вторгнення разом із п’ятьма родичами записався у тероборону. Загинув у 23 роки, коли воював на Харківщині. Суспільне Чернівці розповідає, яким був Олег Ленюк та як відбувались змагання на його честь.
Змагання на локаціях, повʼязаних з полеглим військовим
Змагання зі спортивного орієнтування на честь Олега Ленюка відбулись у Чернівцях. Учасники стартували від ліцею №9, а завершували біля головного корпусу Чернівецького національного університету. У цих закладах навчався полеглий на війні військовий.
Участь у змаганнях взяло понад 150 людей. Наймолодшій учасниці – 10 років, найстаршому – 83.
"Подобається. Бігаєш в лісі, дихаєш свіжим повітрям, працюють мізки. Розвиваєшся і фізично, й інтелектуально", — каже найстарший учасник змагань Олександр Медиргер.
Змагання тривали три дні. Серед переможців у найпрестижніших категоріях Назар Левицький з Калуша та Анна Федосєєва з Києва. Змагання вже втретє організовує батько полеглого військового Олег Ленюк.

"Оскільки син мав досягнення всеукраїнського рівня і в спринтерських дистанціях, і лісовому масиві, і в рогейні, то хотілось організувати змагання. Зробити так, щоб різні дистанції люди могли бігати", — розповідає батько.
Спортивне орієнтування — це вид спорту, де учасник за допомогою карти та компаса повинен якнайшвидше подолати дистанцію з контрольними точками. Наступного року ці змагання батьки хочуть зробити міжнародними.

Загинув у 23 роки на Харківщині
Батько Олега Ленюка пригадує, як на спортивні змагання сина брали змалечку. А у 2020-му році він здобув звання майстра спорту України.
"На орієнтування Олег їхав з нами ще коли був грудним немовлям. Ми його брали в ліс, коли їхали самі. Так по трохи він привчився до карти. Спочатку я з ним ходив у ліс, щоб він не блукав, а потім вже він самий", — згадує батько.

Окрім спорту, Олег займався програмуванням. У січні 2022-го отримав диплом магістра та працював у приватній клініці: розробляв програмне забезпечення для покращення роботи лікарів.
Коли ж почалось повномасштабне вторгнення, то сімʼя вирішила: воювати підуть або всі чоловіки або ніхто, щоб бути разом. Так долучились до Сил оборони.
Олег був командиром взводу окремої президентської бригади імені Богдана Хмельницького. Керував самохідними артилерійськими установками. Загинув у травні 2022-го у Дергачівському районі на Харківщині. Йому було 23 роки.
Батьки залишили його кімнату у такому вигляді, як її облаштував син, а мати продовжує вишивати для нього сорочку.
"Карти його не чіпали, всі матеріали, якими він займався. Після того, як він загинув, боїшся до всього доторкнутися і думати, що він вже не повернеться. Минуло три роки, але болить дотепер", — розповідає мати військовослужбовця Юлія Ленюк.

На честь загиблого військовослужбовця Олега Ленюка названа одна з вулиць у центрі Чернівців.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини