Перейти до основного змісту
На Буковині від початку року згоріло майже 200 гектарів сухої трави: яка відповідальність для паліїв

На Буковині від початку року згоріло майже 200 гектарів сухої трави: яка відповідальність для паліїв

З початку 2025 року в Чернівецькій області зафіксували 183 пожежі, які виникли через загоряння сухої трави. Це на 161% більше, ніж у цей період торік.

Про це Суспільному сказала керівниця пресслужби ДСНС Буковини Мирослава Іванчук.

За її словами, з початку року виявили 36 людей, які палили суху траву. Зокрема, паліїв виявляють за допомогою дронів. Іванчук каже, зазвичай пожежі стаються через необережне поводження з вогнем. Також є випадки, коли люди спеціально спалюють суху траву.

"Зазвичай кількість пожеж збільшується, бо навесні люди прибирають свої ділянки та спалюють сухостій, незважаючи на заборони та застереження рятувальників", — розповідає Іванчук.

Найбільшу кількість пожеж за один день зафіксували минулої доби – 25 випадків. Внаслідок цих пожеж за добу згоріло понад 20 гектарів сухої рослинності.

Загалом з початку року згоріло майже 200 гектарів сухої трави. Травмованих і загиблих унаслідок пожеж немає.

25 лютого поза межами села Яблунівка Чернівецького району сталася пожежа сухої трави, вогонь перекинувся на сад та знищив дерева. Збитки внаслідок цієї пожежі оцінюються більше ніж у 5 мільйонів гривень.

Яка відповідальність за спалювання трави

За перші три місяці людей оштрафували на понад 100 тисяч гривень, розповіла Мирослава Іванчук.

З початку року на буковинців склали 36 адмінпротоколів за спалення сухої трави. Штраф за це для громадян становить від 3 060 до 6 120 гривень, для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.

Якщо пожежа сталася на території природно-заповідного фонду для громадян штраф становить від 6 120 до 12 240 гривень, для посадових осіб — від 21 420 до 30 600 гривень.

Чому шкідливо спалювати траву

Однією з найнебезпечніших проблем зі спалюванням сухостою є забруднення повітря. Це шкодить комахам та тваринам. Про це у коментарі Суспільному розповіла доцентка кафедри екології Аліна Жук. Також під час спалювання виділяються шкідливі речовини та виникають пожежі.

"Сухе листя є природним добривом для ґрунту. Окрім компостування, листям можна утеплювати на зиму квітники, кущі та дерева", – каже Жук.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок